Šachový oddíl TJ Velká Polom

Novinky

Velká Polom Rapid OPEN 2017

V sobotu 27. května proběhl již 8. ročník rapid turnaje Velká Polom Rapid OPEN 2017.

Turnaje se zúčastnilo 57 hráčů, kteří se utkali v 9 kolech s tempem 10 minut na partii + 5 sekund na každý provedený tah. Turnaje se zúčastnili 3 mezinárodní mistři a 8 fide mistrů.

Již od prvního kola se vedení turnaje ujal favorit a ratingově nejvýše nasazený hráč Jirka Adámek z Dolní Lhoty. V prvních 6 kol s přehledem vyhrál a v dalších třech kolech zajišťujícími remízami udržel vedení a stal již podruhé vítězem našeho turnaje. Poprvé to bylo v prvním ročníku. Za ním už to bylo ale mnohem více vyrovnané a o pořadí a umístění na stupni vítězů se bojovalo až do posledního kola a o třetím místě muselo rozhodnout až pomocné hodnocení.

7. FM Malík Jan 2214 TJ Ostrava 6,5

Letošní ročník turnaje byl zároveň i přeborem jednotlivců v rapid šachu okresu Opava a vyhodnoceni tak byli všichni hráči s trvalým pobytem na území okresu Opava nebo alespoň musí být příslušníkem oddílu, který spadá šachově do okresu Opava (tj. i Velká Polom).

Pořadí okresního přeboru:
1. Rakús Pavel 2163 ŠK TJ Dolní Benešov 6,0
2. FM Mužík Martin 2161 Slezan Opava 6,0
3. FM Čempel Jaroslav 2177 Slezan Opava 5,5

Nejlépe umístěným hráčem našeho šachového oddílu byl Miroslav Trojek na 26. místě s 5 body a nejlepší občan Velké Polomi byl Byma Michael s 3,5 body na 42. místě.
Dále byly vyhodnoceny kategorie dětí do 12 a 15 let. Letos se ale turnaje bohužel účastnilo pouze 5 dětí, které spadaly do těchto kategorií. Jedinou ženou, dívkou a slečnou tohoto turnaje byla Ludmila Kopcová, která skončila s 5 body na 19. místě.

Podrobné výsledky turnaje

Sponzoři turnaje, kteří se podíleli na pořádání turnaje finančně, cenově či jinak materiálně jsou: