Okresní přebor družstev - 1. kolo

Okresního přeboru družstev se letos účastní 12 družstev: TJ Sokol Štěpánkovice, ŠK Pogo Budišov nad Budišovkou, ŠK "U Freda" Darkovičky, ŠKTP Hrabyně "A", ŠK Gobe Píšť, Slezan Opava "D", ŠO TJ Hradec nad Moravicí, ŠK TJ MSA Dolní Benešov "E", ŠK U Lípy Malé Hoštice, TJ Ludgeřovice, Orel Opava "B" a TJ Velká Polom.

Dnes bylo na programu první kolo a TJ Velká Polom jela do Slavkova utkat se soupeřem Orel Opava "B". Jako první svou partii ukončil Stanislav Poledník bohužel porážkou, ale hrál svou první soutěžní partii, a tak se na něj nikdo určitě nezlobí, důležitější je získat zkušenosti a načichnout trochu atmosféře. Chvíli po něm zremizoval partii Jirka Klimša a zanedlouho vyhrál po obrovské hrubce soupeře Pavel Byma st., kdy mu soupeř daroval zcela zdarma věž. Další v pořadí, kdo ukončil svou partii, byl Radim Holeček, kdy nabídl v trochu lepší pozici remízu a soupeř ji přijal. Utkání bylo teda vyrovnané 2-2 a na další výsledky se muselo chvíli čekat. Nejdříve vyhrál Vašek Pavera a potom v trochu šťastné partii Luboš Chudoba, který svého soupeře nechal sbírat figurky a sám útočil na krále a hrozil matem na což soupeř špatně reagoval a nezbývalo mu než se s velkou materiální výhodou vzdát. Zápas se tedy vyvíjel 4-2 v náš prospěch, celková remíza družstva už byla jasná a na vítězství už stačila pouze jedna remíza z posledních dvou partií. Tu zajistil celkem rychle Ivo Husár. A aby to nebylo málo, Milan Kalavský svého soupeře pěkně přehrál a završil tak vítězství Velké Polomi na 5½-2½. První kolo jsme zvládli s přehledem a okupujeme průběžné druhé místo v soutěži. Druhé kolo hrajeme 24.10. v Ludgeřovicích.

Orel Opava "B"TJ Velká Polom
Staněk Antonín 1846 ½ - ½1864 Klimša Jiří
Zajunc Josef 1781 0 - 1 1806 Kalavský Milan
Müller Herbert 1679 ½ - ½1859 Husár Ivo
Bystroň Emerich 1676 0 - 1 1679 Pavera Václav
Havlíček Lubomír 1649 ½ - ½1684 Holeček Radim
Dubinský Ladislav 1639 0 - 1 1637 Chudoba Lubomír
Konečný Vladimír 1000 0 - 1 1571 Byma Pavel
Schrom Erik 1000 1 - 0 1000 Poledník Stanislav
2½ : 5½

Podrobnosti o soutěži a výsledky dalších utkání.
Neděle, 10. října 2010 23:58