Okresní přebor družstev - 5. kolo

Je to až k nevíře, dnes se odehrálo 5. kolo Okresního přeboru družstev, ale ani dnes jsme nehráli ve své tradiční klubovně. První dvě kola jsme hráli venku, třetí kolo jako domácí v Hrabyni, čtvrté zase venku a jelikož v naší klubovně probíhaly v pátek a sobotu volby prezidenta republiky, tak jsme do ní ještě neměli přístup. Moc nám to ale nevadilo, náhradu jsme nalezli více než důstojnou a možná i lepší než je naše klubovna.
Zápas s našimi soupeři ze Štěpánkovic vypadal ze začátku vyrovnaně, ale pouze do půl dvanácté, kdy jsme během pěti minut získali vedení 3-0 po vítězstvích Radima Holečka a Pavla a Jirky Klimšových. Svoje partie odehráli s přehledem a využili menšího ale soustavného tlaku na své protihráče. Jako čtvrtý vyhrál svoji partii Pavel Byma starší, a i když přehlédl matování i zisk figury, měl stále navíc několik pěšců, které rozhodly v jeho prospěch. Milanovi Kalavskému jsem tak jako kapitán mohl povolit přijmout soupeřovu nabídku remízy. Měli proti sobě dámy, obě věže a k tomu ještě 7 pěšců, takže s tím se toho ani z jedné strany nedalo opravdu moc dělat. Trochu divočejší partie byly na 6. a 7. šachovnici, Renáta i Vašek měli vyhrané pozice, pak je ale měli i prohrané, Vašek pak znovu vyhranou ale výhody nevyužil a tak zase tahal za kratší konec, takže dvě remízy byly nakonec dobré. Já jsem na první šachovnici končil opět jako poslední, partie byla vyrovnaná a hodně zablokovaná pěšcemi, využil jsem drobné výhody, kdy soupeř musel obětovat kvalitu, ale pořád měl docela dobré šance na remízu. Ty ale v časovce nevyužil a nakonec jsem vyhrál. S konečným výsledkem 6,5 - 1,5 tedy můžeme být spokojeni, určitě je ale pořád co zlepšovat.
Bez ohledu na ostatní výsledky jsme se tak posunuli ze třetího na druhé místo, jelikož 1. Orel a 2. Slezan hrají spolu a jednoho z nich přeskočíme.
Příští zápas 27.1.2013 jedeme na horkou půdu do Dolního Benešova, kde nám soupeř určitě nebude chtít zadarmo nic darovat.

TJ Velká Polom TJ Sokol Štěpánkovice
Byma Pavel (K,H,R) 2007 1 - 0 1809 Czudek (st.) Bohuslav (R3)
Klimša Pavel 1933 1 - 0 1713 Harazim Vilém (ZK)
Klimša Jiří (H) 1860 1 - 0 1809 Kurka Vilém (K)