Šachový oddíl TJ Velká Polom

Novinky

Okresní přebor družstev - 8. kolo

V dnešním utkání proti Kobeřicím jsme jeli potvrdit papírové předpoklady proti poslednímu družstvu v tabulce. Už před zápasem jsme měli problémy poskládat dohromady optimální sestavu, tak se po delší době do nominace dostal Jarda Zdražila a poprvé v sezóně i Péťa Kupský. Cesta za našimi soupeři byla obtížná, jelikož cestaři opět zaspali, a tak jsme nabrali asi 5 minutévé zpoždění, které nám soupeři odpustili.
Jako první bohužel prohrál Péťa, jako největší jeho chybu považuji to, že místo využití dvou hodin času na přemýšlení svou partii odtahal za 15 minut. Pro naše družstvo to byla ale jediná prohra v zápase. Zanedlouho na to vyhrál Ivo, jehož soupeř už ve čtvrtém tahu nepokryl pole f7, které dobral s šachem střelec, následně odtažně šachnul jezdec a dáma dobrala soupeřova střelce, s další ztrátou figury a rozbitím soupeřovy pozice. Náš remízový král tedy začíná pomalu zlepšovat své výsledky a vyhrávat, což je jenom dobře. Asi o půl hodiny později remizoval partii Radim, věžovka s dámou a osmi pěšcemi se asi ani vyhrát nedá. To byl na delší dobu poslední výsledek. Naši soupeři se bránili dobře a vůbec nic nám zadarmo nedarovali, ani bych v té chvíli neřekl, že hrajeme s posledním týmem. Nakonec se ale projevila naše kvalita, vyhrál Pavel Klimša, zanedlouho jeho otec i Jarda a mohli jsem slavit. Vašek podle mě vyhranou partii pouze zremizoval a já jsem dotáhnul dámskou koncovku a s výsledkem 6-2 jsme byli ve dvě hodiny doma.
Celkově stále držíme s 18 body druhé místo a v příštím zápase za tři týdny hostíme družstvo Píště.