Šachový oddíl TJ Velká Polom

Novinky
1 2 3 4

Tipovací soutěž 2016Všichni zájemci o šachy, pozor!!!
Tipněte si, jak v letošní sezóně skončí pořadí družstev v Okresním přeboru družstev okresu Opava. Nejlepší 3 tipující pak mají možnost vyhrát účast zdarma v některém rapid turnaji konaném v okrese Opava.

Tipovací soutěžMožné rapid turnaje pořádané v roce 2017 v okrese Opava:
Velká Polom OPEN,
Memoriál Karla Osmančíka v Dolním Benešově,
Bohuslavice OPEN
Neděle, 02. října 2016 17:08 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor jednotlivců 2016Letošní Okresní přebor jednotlivců v praktickém šachu okresu Opava se odehrál ve Starých Hamrech na horské chatě SKI Park Gruň.

Celkem se ho zúčastnilo 8 hráčů, kteří od čtvrtka 8.9. do neděle 11.9. odehráli systémem každý s každým 7 vážných partií. Celý pobyt nám vyšlo hezké počasí, které umožňovalo účastníkům turistiku a hledání hřibů. Večery se pak trávily ve velmi příjemné přátelské atmosféře u karet i u kytary. Za to za šachovnicemi to doslova vřelo, nikdo nechtěl nikomu darovat něco zadarmo.
Boje byly velmi vyrovnané a o konečném pořadí muselo rozhodnout až poslední kolo. Dokonce se mohlo celkem reálně stát, že bychom měli okresní přeborníky dva. Velmistři by si v takové situaci možná dali remízu v pátém tahu a radovali se oba z úspěchu, ale my takových kalkulací nebyli příznivci a bojovali doslova až do posledního dechu.

Konečné pořadí:


Podrobné výsledky Okresního přeboru jednotlivců 2016
Neděle, 02. října 2016 16:59 Autor: Pavel Byma

Klubový přebor V pátek 16. září v 17 hodin bude losováním zahájen klubový přebor ŠO TJ Velká Polom, který se bude pravidelně hrát přibližně až do května každý pátek v 17 hodin v herně šachového oddílu v kulturním domě ve Velké Polomi.

Vítáni jsou i zájemci, kteří nechtějí v dané dny hrát klubový přebor, ale jen si přijít příležitostně zahrát.
Středa, 14. září 2016 13:24 Autor: Pavel Byma

Krajská soutěžPo dlouholeté spolupráci šachového oddílu TJ Velká Polom s šachovým klubem TJ Sokol Háj ve Slezsku došlo ke sloučení obou klubů a jejich hráčů a díky tomu bude ŠO TJ Velká Polom hrát v sezóně 2016/2017 Krajskou soutěž družstev.
Středa, 14. září 2016 13:24 Autor: Pavel Byma

Výsledky Velká Polom Rapid OPEN 2016 a Okreního přeboruKonečné pořadí turnaje
1. místo - Čempel Jaroslav - 7b.
2. místo - Klíma Lukáš - 7b.
3. místo - Mužík Martin - 6,5b.

Okresní přebor okresu Opava
1. místo - Čempel Jaroslav - 7b.
2. místo - Mužík Martin - 6,5b.
3. místo - Chwistek Karel - 6b.


Konečnén pořadí
Sobota, 21. května 2016 16:42 Autor: Pavel Byma

Pozvánka na Velká Polom Rapid OPEN 2016Šachový oddíl TJ Velká Polom zve všechny zájemce šachové hry na 7. ročník šachového turnaje Velká Polom RAPID OPEN 2016. Turnaj se uskuteční v sobotu 21.5. 2016 v nově zrekonstruovaném sále Sokolovny a přilehlých prostorách restaurace Gól od 9 hod. Prezentace hráčů bude probíhat od 8 hod. Turnaj je otevřený všem amaterským i registrovaným šachistům a vyhodnocení proběhne tradičně v mnoha kategoriích, od žákovských až po mistrovskou.
Letošní ročník bude rovněž pořádán jako Okresní přebor jednotlivců v rapid šachu okresu Opava.
Pro všechny účastníky bude zajištěno občerstvení a dobrá zábava.

Na společné šachové setkání se těší a k hojné účasti zvou pořadatelé.

Registrace na turnaj
Propozice na internetu

Pondělí, 09. května 2016 01:04 Autor: Pavel Byma

Výsledky tipovací soutěže 2015/2016Tipovací soutěž Okresního přeboru Opava vyhráli a jako odměnu volného startovného na rapid turnaje okresu Opava získávají:

1. Jaššo Slavomír
2. Pavera Vít
3. Bergloviec Jan
Pondělí, 09. května 2016 00:45 Autor: Pavel Byma

3. místo pro B družstvo"B družstvo" vzniklo hlavně proto, aby se hráči, kteří jsou méně vytížení a kteří potřebují nabrat více herních zkušeností, rozehráli a byli pak připraveni pro zápasy družstva "A" v okresním přeboru.

Podobně tomu v této nejnižší soutěži přistupuje většina družstev. Letos se jich do soutěže přihlásilo pouze 7 a tak jsme dle losu měli v prvním kole volno. Ve druhém kole jsme si přesvědčivě poradili s družstvem Bolatic výsledkem 3,5 - 1,5. Ve třetím kole jsme ale měli různé problémy se sestavou a odpovídal tomu bohužel i výsledek, kdy jsme prohráli s Malými Hošticemi stejným rozdílem jako jsme vyhráli ve druhém. Dojem družstvo napravilo hned v dalším kole před Vánoci, kdy jsme proti silné Píšti ubojovali remízu 2,5 - 2,5.
V novém roce jsme porazili Dolní Benešov "E", prohráli s favoritem celé Okresní soutěže z Hradce nad Moravicí 1 - 4 a vítězstvím proti Kravařím "C" 3 - 2 si zajistili postup ze čtvrtého místa do finálové části, což byl i víceméně vytyčený cíl v této sezóně.

Ve finálových třech kolech jsme se potkali opět postupně Píšť a Hradec nad Moravicí, se kterými jsme prohráli a vrátili porážku ze základní části Malým Hošticím "B". Celkově jsme si tak polepšili o jedno místo a skončili na třetí příčce za Hradcem nad Moravicí a Píští.

Pěkný výkon individuální výkon předvedl Petr Kupský, který uhrál 6 bodů z 9 partií.
Pondělí, 09. května 2016 00:41 Autor: Pavel Byma

Hodnocení Okresního přeboru 2015/2016K účasti "A" družstva v okresním přeboru mohu říct jediné: "Moc se nám nedařilo."

Sezónu jsme nezačali úplně nejhůře, dvě remízy se silnými soupeři byly asi spravedlivým výsledkem. Porážku s Vítkovem jsme odčinili vítězstvím proti Dolnímu Benešovu D. Zimní část sezóny jsme tak uzavřeli ve středu tabulky.

Pak ale přišel rok nový a v něm jsme střídali jednu nešťastnou porážku ke druhé až na samé dno tabulky. Domácí porážka s Kravařemi měla skončit remízou, porážka v Darkovičkách pravděpodobně taky a místo porážky se Štěpánkovicemi jsme mohli zápas vyhrát.

Naštěstí jsme odvrátili sestup a vyhráli v Kobeřicích. To zřejmě nabudilo naši skleslou morálku a tvrdě jsme bojovali a trápili suverénní Dolní Benešov C a moc nechybělo a mohli jsme zápas zremizovat, ne-li vyhrát.
V posledním kole jsme pak měli vyhraný zápas v Malých Hošticích, bohužel jsem ho trochu prokoučoval, jelikož jsem dvěma hráčům za nerozhodného stavu zakázal přijmout remízu, to mě ale nenapadlo, že tím začnou dělat zběsilé oběti figur, které znamenaly jejich porážku. Museli jsme se tak spokojit nakonec s ubojovanou remízou.

Hodnocení sezóny tedy není zrovna lichotivé, ne že bychom hráli úplně tak špatně, ale bohužel se naše výsledky nestřetly s ostatními spoluhráči a pokaždé se dařilo či nedařilo někommu jinému. 9. místo nejsou určitě splněné představy před sezónou, ale je to sport a k němu patří nejen um, aktuální forma, ale i štěstí.

Kompletní výsledky
Úterý, 03. května 2016 15:14 Autor: Pavel Byma

Remíza "Dvě"Cesta do Opavy po nové rychlé cestě uběhla "co by dup", takže jsme ke klubovně Slezanu dorazili s dostatečným předstihem, naspořený čas jsme ale promrhali hledáním parkovacích míst, kterých je v dané lokalitě nedostatek.

Utkání se pro nás stejně jako minule nevyvíjelo zrovna nejlépe. Vašku Burečkovi se už podruhé partie příliš nevyvedla, ztratil dva pěšce a jeho mladý soupeř partii důsledně dovedl do vítězného konce. Jako druhý prohrál Pavel Hampl, který i když byl jako černý trochu pod tlakem, tak měl vyrovnanou pozici, takže ani netuším, kde se nechal nachytat, že prohrál.
Otáčet zápas začal Peťa Kupský, který válcoval svého soupeře, získal nad ním převahu dvou figur a i když koncovka byla trochu zbrklá a nebyla zrealizovaná úplně dokonale, v pohodě si došel pro vítězství. Soupeř Vaška Pavery obětoval figuru za dva pěšce, ten se ale nenechal obětí vyvést z míry, kontroval a nenechal postoupit soupeřovy pěšce dopředu a s figurou více bezpečně vyhrál. Pavel Byma st. se chopil iniciativy, svého mladého soupeře popoháněl jezdci, ten se ale ubránil, pak možná stál i trošku lépe, ale partie nakonec skončila remízou. Ivo Husár se dostal pod tlak a celou partii se bránil, to on ale umí, takže nebyl důvod k obavám, pak ale nedopočítal kombinaci, kdy sebral pěšce, ale ztrácel figuru. A i když se snažil dále bojovat a bránit a nakonec dobojoval svou partii až jako poslední, tak už mu to bylo málo platné. Moje partie byla od začátku docela bojovná, snažil jsem se hrát proti soupeři nátlakově, bohužel pro mě soupeř všechna nebezpečí pokryl, a i když u toho získal pěšce, snažil se mi nabízet remízu, kterou jsem nechtěl přijmout. Dostal jsem se ale do časovky, což u mě není sice nic neobvyklého, ale v dané pozici už jsem se necítil, útok opadl a začal jsem tahat spíše druhé housle. Obětoval jsem věž za střelce s vidinou věčného šachu. Soupeř si ale nevšimnul, že mu hrozí jednotahový mat, kterému se mohl vyhnout vrácením kvality a následná dámská koncovka by skončila remízou. Jirka Klimša dnes předvedl solidní výkon, dostal se do defenzivní ale zavřené pozice, nenechal se ale soupeřem vyprovokovat k žádné nerozvážné akci a stabilní obrannou pozici udržel a remizoval. Ivova prohra pak definitivně ztvrdila výsledek 4-4.

2. kolo Okresního přeboru družstev tak pro nás skončilo dalším smírným výsledkem, tentokráte se Slezanem Opavou "C", které nastoupilo s mnoha nadějnými mladými hráči.
Po dvou kolech tak máme dva body za dvě remízy, nicméně si myslím, že proti nám nastoupili soupeři, kteří budou letos bojovat o pozice mezi nejlepšími třemi.

Příští kolo na nás vyšlo volno, jelikož soutěž hraje lichý počet družstev, takže další zápas hrajeme až 29. listopadu, kdy hostíme Vítkov.

Neděle, 25. října 2015 22:49 Autor: Pavel Byma

1 2 3 4
Tipovací soutěž
Tipujte výsledky
© Pavel Byma 2010-2013 | O programu | Nahoru