Losování Okresního přeboru 2011/2012 a vytyčené cíle do nové sezóny

V úterý 20. září proběhlo v klubovně Slezanu Opava losování Okresního přeboru družstev okresu Opava. Soutěže družstev se účastní 12 účastníků a za Šachový oddíl TJ Velká Polom ho na losovací schůzi reprezentoval Pavel Byma ml., kterému se podařilo vylosovat číslo 7.

Toto číslo je trochu nešťastné v tom, že první dva zápasy hrajeme na půdě soupeře a to první kolo v Hradci nad Moravicí, který nám v minulé sezóně uštědřil debakl 7-1, a druhé kolo v Ludgeřovicích, které skončily v loňské sezóně na druhém místě. Třetí kolo už ale hrajeme doma proti nejvzdálenějšímu šachovému oddílu POGO z Budišova nad Budišovkou. Po těchto třech kolech můžeme reálně hodnotit naše vytyčené cíle v soutěži, jelikož nás v úvodu prověří opravdu hned tři z nejsilnějších soupeřů, kteří dle papírových předpokladů budou bojovat nejen o čelo tabulky, ale i krásný blištící se pohár pro přeborníka Okresního přeboru. Ten letos získala Hrabyně a bylo ji určitě co závidět.

Vylosované nasazení
1. ŠK Gobe Píšť "A"
2. TJ Sokol Štěpánkovice
3. ŠK TJ MSA Dolní Benešov "E"
4. Slezan Opava "D"
5. ŠK "U Freda" Darkovičky
6. ŠO TJ Hradec nad Moravicí
7. TJ Velká Polom
8. ŠK Pogo Budišov nad Budišovkou "A"
9. ŠK 1935 Bolatice
10. ŠK U Lípy Malé Hoštice
11. ŠKTP Hrabyně B
12. TJ Ludgeřovice

Jako předseda oddílu a kapitán družstva tudíž nemohu mít malé cíle a určitě se pokusíme sami chopit své šance za pačesy a získat skvostnou trofej pro naše družstvo. Reálné předpoklady na to určitě máme, jelikož oproti loňským sezónám jsme mužstvo posílili. Já jsem se vrátil z angažmá v Dolním Benešově, kde jsem hrál vyšší soutěže a jako host nahradím Miroslava Trojka, který pro letošní sezónu šel posílit družstvo Hrabyně B. To by se sice na první pohled mohlo jevit jako oslabení, ale hostů máme opět dost, tam nás pata nikdy netlačila, jelikož nastoupit k zápasu mohou jenom tři hráči z osmi(máme 6 hostů), a spolupráce s hráči Háje ve Slezsku i nadále pokračuje. Významnou posilou je ale přestup Pavla Klimši, který dosud u nás jenom hostoval a tudíž omezoval kapacitu tří výkonostně relativně vyrovnaných hostů. Jeho přestupem jsme tak získali velikou posilu do základního kádru a pokud bude moci nastoupit, pak určitě máme na to porazit jakéhokoliv soupeře. To je bohužel u nás trošinku problém, jelikož většina hráčů jsou pracující lidé, a tak musí svoji šachovou zábavu podřídit svým zaměstnáním.

1.02.10.2011ŠO TJ Hradec nad Moravicí
2.23.10.2011TJ Ludgeřovice
3.13.11.2011ŠK Pogo Budišov nad Budišovkou "A"
4.27.11.2011ŠK 1935 Bolatice
5.11.12.2011ŠK U Lípy Malé Hoštice
6.15.01.2012ŠKTP Hrabyně "B"
7.29.01.2012ŠK Gobe Píšť "A"
8.12.02.2012TJ Sokol Štěpánkovice
9.26.02.2012ŠK TJ MSA Dolní Benešov "E"
10.18.03.2012Slezan Opava "D"
11.01.04.2012ŠK "U Freda" Darkovičky

Soupisku máme tedy asi nejsilnější v celé soutěži a v nejsilnější sestavě určitě pojedeme na všechny zápasy jako favorité, proto ani cíle nemohou být malé a jako předseda a kapitán budu spokojen s jakýmkoliv místem na bedně, tudíž mezi prvními třemi. Opravdu věřím, že na takové umístění si můžeme dělat reálný nárok i s občasným výpadkem některých klíčových hráčů. Za výrazný neúspěch bych naopak považoval umístění v dolní polovině tabulky, což pevně věřím nebude náš případ. Věřím, že hodnocení po prvních třech kolech, které bych považoval za takové zlomové, nám ukáže přesnější šance kdo na to letos bude a nebude mít.

Podrobné výsledky, soupisky družtev a rozlosování soutěže
Sobota, 24. září 2011 20:00