Velká Polom

Soutěž "Okresní přebor družstev Opava" se pomalu chýlí ke konci. Naše "A" družstvo šachistů v něm dosahovalo střídavých úspěchů. Sílu mužstva a tedy také výsledky v největší míře ovlivňuje to, zda na zápasy nastoupí hráči z čelních míst naší soupisky, nebo ne. Názorně se to projevilo posledních 2 kolech, kdy jsme v 9.kole 1.3.2015 výrazně porazili Sokol Kobeřice "A" a to 6:2 a také nejvíce v 9.kole soutěže 22.3.2015 kdy jsme na půdě soupeře porazili doposud neporažený tým Pogo Budišov nad Budišovkou "A" 4,5:3,5 !!! V obou zápasech jsme nastoupili v téměř nejsilnějších sestavách a vždy bodovali hráči na 1. a 2. šachovnici Pavel Býma ml. a Pavel Klimša. Pokud se k nim přidají i další úspěšní hráči mužstva, nemůžeme prohrát. V zápase s Kobeřicemi To byl Klimša Jiří a Pavel Hampl a v Zápase s Pogo Budišovicemi to byl Václav Bureček. Rozhodující půlky bodů pak doplnili v zápase s Kobeřicemi Ivo Husár, Renáta Ličková, Václav Bureček a Václav Pavera. V zápase s Pogo Budišov se to podařilo Ivo Husárovi, Lubomíru Chudobovi a opět Pavlu Hamplovi. Lze tedy jen opět konstatovat, že naše nejsilnější sestava je důstojným soupeřem kterémukoliv mužstvu z naší soutěže.
Neděle, 22. března 2015 16:24