Šachový oddíl TJ Velká Polom

Novinky
5 6 7 8 9

Okresní přebor družstev - 7. koloDneska se hrálo další kolo Okresního přeboru družstev a my jsme v naší klubovně ve Staré škole přivítali družstvo z Píšti. Abych mohl s klidným srdcem o této vesnici psát, tak jsme se hned na úvod soupeřů zeptali, jestli je Píšť rodu mužského nebo ženského. Tímto dotazem jsme je ale nejspíše natolik zaskočili a vykolejili, že si sami nebyli dost jistí, jak se to správně píše a dost možná i díky tomu jsme nahlodali jejich sebevědomí a nakonec dotáhli zápas do vítězného konce. Tedy ne že by toto byla přímo naše vítězná taktika, ale příští kolo hrajeme za dva týdny ve Štěpánkovicích, tak bychom se jich možná mohli zeptat, jestli je jejich vesnice pojmenovaná podle Štěpánky anebo Štěpána. :-)

Oproti předchozímu zmatečnému zápasovému ránu jsme neměli žádné problémy a všichni se šťastně setkali v klubovně. Zápas začal vyrovnaně, Jarda na poslední šachovnici dokonce získal celou figuru, a tak to pro nás vypadalo celkem na klidný zápas. Jako první skončili s remízou Václav Pavera, zanedlouho po něm i Pavel Hampl. Trošku horší bylo postavení na šachovnici Lubomíra Chudoby, ale jeho soupeř nevyužil svou šanci a partie se vyrovnala a naopak Luboš byl ten, komu to asi stálo trochu lépe. Za to Ivo Husár stál velmi špatně. Soupeř ho mačkal a drtil, ale Ivo, jak už u něj bývá dobrým zvykem, všechno bránil zuby nehty. Já jsem brzy po zahájení získal pěšce a pomalinku svého soupeře začal přehrávat. Velká chyba se ale stala v Jardově partii, figuru navíc sice měl, ale pak přehlédl soupeřovu matovou kombinaci a při záchraně musel odevzdat spoustu materiálu a nakonec svou partii prohrál. Ivo svoji pozici udržel, dokonce se možná mohl pokusit hrát na výhru, ale jeho pozice byla dost nekonzolidovaná, a tak raději přijal remízu. Po tom strašlivém průběhu jeho partie se ani nedivím. Luboš se ve své partii po dalších několika tazích dohodl na remíze, a tak byl pro nás nepříznivý průběžný výsledek zápasu kolem dvanácté hodiny 2-3 pro soupeře.
To se ale ještě hrály tři partie. Radim Holeček hrál celou dobu vyrovnaně, na konci měl trochu lepší pozici, ale bylo by těžké to prosazovat. Naštěstí jeho soupeř udělal chybu, špatně pokryl figuru a ve chvíli, kdy už bylo jasné, že ztratí materiál, partii vzdal. To bylo určitě důležité vítězství. U mě už byla partie také téměř rozhodnuta. Svou pozici jsem neustále vylepšoval až můj soupeř měl po pěkné kombinaci rovněž ztrácet figuru. Bez ní už se také o nic nepokoušel a partii vzdal a tudíž Milanu Kalavskému stačila i pouhá remíza na celkovou výhru družstva. Ten ale odmítl spekulace, odmítl i nabídku remízy svého soupeře a došel si rovněž za jednoznačným vítězstvím. Pro dnešek to tedy skončilo 5-3, i když v jistou dobu zápasu se zdálo, že by mohla Píšť od nás odvézt i nějaké body.
Zůstáváme tak stále bez porážky na prvním místě tabulky a v sobotu 4. února nás čeká dohrávka 4. kola v Bolaticích.


Neděle, 29. ledna 2012 17:47 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 6. koloPo vánoční pauze jsme dnes hráli další zápas okresního přeboru družstev, tentokráte v Hrabyni. Celkově vyšel výsledek v náš prospěch, ale co se nám všechno přihodilo před hrou a během hry, na to by bylo nejlepší asi co nejdříve zapomenout. Jako ponaučení bych asi uvedl, že nikdy není nic tak jisté, tak jak sami zamýšlíme a plánujeme, vždy se totiž může něco pokazit. Hráče bych jen poprosil, aby mi raději už takové infarktové chvilky nepřipravovali :-)

Všechno to začalo už ráno. Ne, všechno to začalo už minulý týden, minulý týden v neděli, kdy jsem se domlouval s Ivem, Milanem a Jirkou, kdo z nich bude hrát. V tu chvíli ale nikoho z nás nenapadlo, že se hraje v Hrabyni o půl hodiny později oproti běžnému začátku v 9 hodin. Proto jsem v pátek psal sms Ivovi, že má čekat na domluveném místě až v 9 hodin a ne o půl deváté a považoval jsem celou věc za vyřízenou a domluvenou. Ale to by mi Ivo nesměl v těsně před devátou napsat sms, že jede domů. Teď už těžko zjišťovat, zda se stala chyba techniky a zpráva nedorazila, anebo jsem ji v dobré náladě odeslal úplně někomu jinému, což je asi pravděpodobnější. Ani se nedivím, že v tu chvíli byl Ivo naštvaný, že ráno v té kose mrznul někde půl hodinu. Naštěstí mohl hrát pořád Milan, který sice asi nebyl v nejlepší formě a kdo ví, jestli by něco zbytkového nenafoukal, kdyby dorazila antidopingová kontrola, ale s ochotou Iva zastoupil a nakonec uhrál pěknou a pohodlnou remízku, která navíc zajistila v tu dobu vítězství družstva. Druhým problémem bylo, že Radim Holeček si vzal druhý mobil, na který jsem neměl číslo a čekal na Iva v Ostravě. Naštěstí se po několika telefonátech a nahánění všechno pořešilo a prakticky bez spoždění jsme všichni dorazili, i když s drobně obměněnou sestavou, na místo utkání.

Jako první skončil Jarek Zdražila, který svoji soupeřku lehce přehrál. Hned na to přinesl další vzrušení Jirka Klimša, kterému zazvonil mobilní telefon, což je pro neznalé v soutěžních partiích zakázané a tudíž rovněž svou partii automaticky prohrál. Naštěstí to pro nás nebyla moc velká komplikace, protože oba Pavlové své partie vyhráli a vedli jsme 3-1. Luboš Chudoba už v tu dobu měl kvalitu navíc a tak jsme si pomalinku kráčeli k dalším cenným bodům nad ne úplně snadným soupeřem. Nicméně i tato partie neskončila tak úplně klidu, jelikož Lubošův soupeř sáhl na figuru a v tu chvíli si všimnul, že tím tahem ztratí figuru a pak se snažil zahrát jiný tah. Ale i tento incident byl rozhodčím vyřešen a soupeř pak svou partii vzdal. Paradoxem je, že u obou problémů nebyl rozhodčí přítomen v hrací místosti, a tak vznikal příliš velký prostor na diskuze a vášnivá gesta, ale to nebyla přímo jeho chyba, holt se hráči uměli trefit se svými problémy do správné chvíle. Pak už se naštěstí dohrálo všechno v klidu. Pokračovaly tři partie s celkem remízovými pozicemi. Milan uhrál remízu a bylo rozhodnuto a chvíli po něm se na remíze domluvil i Radim Holeček. Ještě hodinu se ale dohrávala poslední partie, kterou nakonec vyhrál Honza Mikulenčák, který korigoval konečný výsledek na 5-3 ve prospěch Velké Polomi.

Výhrou v tomto utkání stále hájíme první místo v tabulce a příští zápas hrajeme za dva týdny 29. ledna v klubovně našeho oddílu proti družstvu z Píště.Neděle, 15. ledna 2012 21:46 Autor: Pavel Byma

Vánoční turnaj TJ Velká Polom 2011Dnes se ve Velké Polomi odehrál uzavřený Vánoční turnaj v bleskovém šachu. Hrálo se tempem 2 krát 5 minut a celkem se ho účastnilo 11 hráčů z Velké Polomi, Háje ve Slezsku a Hrabyně. Počtem účastníků jsem trošinku zklamaný, hlavně od domácích hráčů jsem čekal trošinku větší účast, s průběhem hry a přátelskou atmosférou jsme byli ale všichni naprosto spokojeni a dobře si potrénovali mezi vánočními svátky. První místo obsadil Zdeněk Šnyta, druhý skončil Milan Kalavský a třetí moje maličkost. Gratuluji a všem děkuji za účast.
Podrobné výsledky a informace o turnaji
Středa, 28. prosince 2011 22:43 Autor: Pavel Byma

Veselé Vánoce a šťastný nový rokVážení šachoví a sportovní přátelé,
za šachový oddíl TJ Velká Polom bych Vám všem rád popřál krásné a příjemné vánoční svátky a do nového roku klidné nervy a úsměv na tváři, spoustu rodinné pohody, radosti, zdraví a také sporotovní úspěchy.
Šťasné a veselé :-)
Sobota, 24. prosince 2011 12:10 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 5. koloVítězství, jednostranná záležitost, zvalchování zadních řad, v jednu hodinu spokojeně po obědě nebo i jiné superlativy by se daly najít, které by všechny vystihovaly dnešní zápas proti Malým Hošticím. Mě se nejvíce asi líbí "znovunalezení ztraceného syna".

Dneska 11. prosince jsme hostili ve Staré škole družstvo z Malých Hoštic. Už v průběhu týdne jsem ale přemítal o tom, koho vůbec seženu na zápas, jelikož sestava se mi prakticky rosypávala pod rukama. Nemohli hrát Pavel Klimša, Radim Holeček, Pavel Byma st. ani Daniel Borkovec, Ruda je taky ještě v Americe a to jsem jen tiše doufal, aby z těch jistých, se kterými počítám, nikdo náhodně nevypadnul. Tak trochu jsem si vzpomenul na minulý odložený zápas s Bolaticemi, kdy se také soupeř neposkládal z důvodů různých nemocí a pracovní vytíženosti, k podobnému kroku jsem ale za žádných okolností přistoupit nechtěl. Jako osmého jsem v sobotu v poledne doslova ukecal Jana Němce, který mi svou účast definitivně potvrdil telefonicky až v neděli o půl deváté ráno. Pro Honzu to byl dneska první soutěžní zápas, strašně se bál toho, že bude muset zapisovat tahy do partiáře, ale nakonec všechno zvládnul a dokonce svou partii i vyhrál.

Utkání začalo s mírným spožděním, ale celkem svižným tempem. Hned od začátku jsem dostal svého soupeře pod tlak a celou partii jsem mu nedal nejmenší šanci. Jako první mě ale předběhl asi po 40 minutách hry Jarda Zdražila, který dal soupeři vidličku na dámu a krále a jeho soupeř to dál zbytečně neprotahoval. Za chvilku pak pěknou a jistou remízku uhrál i Vašek Pavera a vše vypadalo celkem v poklidu. Nešťastně svou partii ale prohrál Milan Kalavský, který sám sebe přesvědčil o tom, že ztrácí nevyhnutelně dámu, přitom mu s ní stačilo pouze odjet zpátky. Svému soupeři se ale vzdal, takže pak mohl jen zpytovat své svědomí, že si situaci neprohlédnul trochu pozorněji, sice by ztratil pěšce, ale dalo se to hrát ještě v klidu dál.
Tím se průběžný výsledek vyrovnal na 1,5 - 1,5. Honza Němec v té době sevřel svého soupeře, zablokoval mu dokonce dvě figury, ale ještě nebyl zdaleka konec a nakonec se trápil a hrál úplně nejdéle ze všech. Mezitím jsme vnesli klid do našich řad já, jenž jsem vítězně ukončil svou partii, a chvilku na to i Pavel Hampl, který ani nevím, co se stalo, ale celkem vyrovnanou koncovku najednou vyhrál. To bylo teprve po 11 hodině a už jsme vedli 3,5 - 1,5. Na zbývajicích třech partiích to vypadalo vyrovnaně, jen Honza stále nevěděl, jak má svého soupeře zlomit. Luboš pak udržel, i když s pěšcem méně, tak myslím, že celkem s přehledem a zaslouženě, remízu. Ivo dlouho odolával nabídkám remízy svého soupeře a vzhledem k tomu, že k vítězství jsme potřebovali celý bod, tak se snažil zablokovanou pozici nějak prorazit, získal u toho i pěšce, ale po Lubošově remíze to neprotahoval a taky se se svým soupeřem domluvil na remíze a tím nám zajistil rozhodující vítězný půlbod (4,5-2,5).
Poslední, jak jsem teda avizoval, dohrával Honza a jediné, co z partie dokázal vytěžit, byl jeden pěšec. I když to byla stále hra na jednu branku, tak jeho soupeři se už podažilo osvobodit své sevřené figury a pozici relativně srovnával, pak ale zatáhnul špatný a vzápětí ještě horší tah a Honza snadno získal dámu za věž. Honzo, trvalo ti to sice, ale bil ses jako lev, a myslím, že ti to psaní až tak velké problémy nedělalo, na které se pořád vymlouváš, takže doufám, že můžeš hrát i příští zápas :-)

Celkový výsledek zatím nejjednoznačnějšího utkání podzimní části sezóny, kdy jsme zatím neztratili ani bod, vyšel v náš prospěch 5,5 - 2,5. Vyzdvihnout bych chtěl určitě bojovnost týmu, který se v tíživé situaci vůbec poskládal na zápas, a hlavně hráčů na zadních šachovnicích, kteří zabrali a rozhodli svými výhrami vyrovnané utkání.

A ještě jedna pecka na závěr: Tímto výsledkem a celkově se ziskem dvanácti bodů, jsme si zajistili titul podzimního mistra soutěže!!! Třikrát hurá!!!
A to máme oproti ostatním soupeřům ještě k dobru jedno utkání s Bolaticemi, které odehrajeme až v novém roce.


Velká Polom - Malé Hoštice 5,5 - 2,5

Byma Pavel - Glinz Leo 1 - 0
Husár Ivo - Gazda Martin 1/2 - 1/2
Kalavský Milan - Klobouk Jiří 0 - 1
Pavera Václav - Harazim Richard 1/2 - 1/2
Chudoba Lubomír - Gazda Pavel 1/2 - 1/2
Hampl Pavel - Pekáč Martin 1 - 0
Zdražila Jaromír - Trčka Marek 1 - 0
Němec Jan - Hubálek Vojtěch 1 - 0

rozhodčí: Pavel Byma
Omlouvám se za nízkou kvalitu fotek, ale foťák jsem zapomněl doma a z mobilu to vypadá tak, jak to vypadá.
Neděle, 11. prosince 2011 15:59 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 4. koloTak jsme se propadli na třetí místo!
Ne, že bychom za to přímo mohli a prohráli, ale vzhledem ke zdravotním a pracovním problémům týmu Bolatic jsme vyhověli jejich žádosti a odložili utkání na pozdější, v tuto chvíli ještě neznámý, termín. Doufám, že nás toto sportovní gesto nebude nakonec nijak mrzet, jelikož jsme za soupeřem mohli přijet v docela silné sestavě, ale šachy byly a měly by být vždy sportem gentlemanů, kdy nám ještě stále záleží na férovosti a cti, což se v dnešním světě již velmi těžce hledá, protože se klade čím dál větší důraz na materialismus a přestává lpět na lidských hodnotách. Protihráčům proto přeji brzké uzdravení a zřejmě se spolu utkáme až někdy po Vánocích.

Díky odložení našeho utkání jsme se tedy propadli na třetí místo tabulky za Pogo Budišov a Dolní Benešov, kteří nás předstihli o jeden bod. Soupeři však mají o 2 a jeden zápas více než my, a proto nemusíme míst strach, že bychom je už nedohnali. Příští kolo se hraje 11. prosince, kdy budeme od 9 hodin hostit mužstvo Malých Hoštic v naší klubovně ve Velké Polomi. Diváci jsou vítáni.

Pondělí, 28. listopadu 2011 03:57 Autor: Pavel Byma

Okresní turnaj žáků Opavska 2011Dnes se v Dolním Benešově konal turnaj žáků základních škol. Celkem se turnaje zůčastnilo 31 dětí z prvního a druhého stupně základních škol a mezi nimi byli i naši dva mladí hráči, Petr Kupský (6. třída) a Jiří Večeřa (4. třída).
Většina dětí až na pár výjimek byla bez větších šachových zkušeností, někdy i úplní začátečníci, ale to nikomu nebránilo v účasti ani dobré zábavě a pro všechny děti to byla určitě dobrá zkušenost, pro rodiče a dozor pak asi velké nervy, aby jejich děti či svěřenci hráli co nejlépe.

Na prvním místě skončil Pavel Gemsa, druhý byl Marek Janoš (oba Dolní Benešov) a třetí byl Ondřej Duda (Bolatice).
Nejlepší dívkou se stala Kateřina Anna Janošová, rovněž z Dolního Benešova.

Neztratili se ani naši mládežníci, Jirka skončil na celkovém 17 místě se ziskem 3 bodů. Mnohem více se ale dařilo Petru Kupskému, který dokonce skončil celkově 7. a ve své kategorii, hráčů druhého stupně základní školy, skončil dokonce na velmi pěkném 5. místě se ziskem 4,5 bodu.

Byl to ale dětský turnaj a tak nebyli oceněni pouze nejlepší, ale také se našla nějaká ta drobnost pro každého účastníka. Takže děti, mládeži, hurá trénovat šachy a na dalším tunaji nashledanou.Podrobné výsledkySobota, 26. listopadu 2011 15:19 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 3. koloKonečně první zápas doma. Po prvních dvou zápasech na soupeřových "hřištích" jsme konečně přivítali soupeře na domácí půdě. Přijeli k nám hráči až z Budišova nad Budišovkou a k našemu štěstí museli vážit cestu domů v pochmurné náladě. Naši soupeři vždy na svých internetových stránkách vyhlašují nejlepší partii utkání, myslím tedy, že dnes jsme jim jejich výběr velmi zjednodušili. Já osobně bych jim asi radil zvolit partii na 5. nebo 6. šachovnici, za naše družstvo bych asi vyzvedl partii Iva Husára anebo Luboše Chudoby, ale tu jsem nemohl bohužel sledovat nějak moc podrobněji.
Celé utkání se neslo v přátelském duchu, všichni hráči byli v dobré náladě a k tomu pomohl i výborný domácí doping, který přivezli soupeři. Tím bych jim rád poděkoval za pohoštění.
Jako první ukončili svou partii Milan Kalavský s Leem Müllerem, kteří se dohodli na remíze, to byla ale na dlouho jediná ukončená partie. Ostatní tuze bojovali na svých šachovnicích dál. Pozice byly celkem vyrovnané, nejhůře stál asi Pavel Byma st., kterého jsme snad všichni soudili na jasnou prohru. Jako první ale prohrál Pavel Hampl, který neudržel pozici s pěšcem méně. Následně na to ale vyhráli Pavel Klimša a Lubomír Chudoba, nedlouho na to i Ivo Husár a Pavel Byma ml. a o výsledku bylo rozhodnuto. Naopak z vyrovnaného utkání to pomalu vypadalo na debakl, protože lepší pozici měl i Václav Pavera a světe div se vyhraný byl i Pavel Byma st., který se nevzdal a zdánlivě ztracenou partii tahal na vítězství. To se ale nepodařilo a jeho soupeř dosáhnul alespoň remízy. Stejně tak Vašek to pokazil, ztratil kvalitu a nakonec místo boje o remízu vytvořil další kiks a svou partii prohrál.
Tak i tak je výsledek 5-3 velice pěkný, možná se dalo pomýšlet i na víc, ale před zápasem bych ho bral všemi deseti, takže naprostá spokojenost.
Boj o první místo jsme tedy s přehledem zvládli a zaujali tuto pozici v průběžné tabulce. To vše hlavně díky hráčům na prvních šachovnicích, kteří vyhráli a nasměrovali jednoznačně zápas do vítězného konce.
Příšté kolo hrajeme 27.11.2011 v Bolaticích.


Neděle, 13. listopadu 2011 17:17 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 2. koloV neděli 23.10.2011 se hrálo druhé kolo Okresního přeboru družstev. Naše družstvo po prvním těžkém a vyhraném zápase bylo optimisticky naladěno a i když oslabeno především o Pavla Klimšu oproti prvnímu zápasu, tak jsme na nic jiného než na vítězství určitě nemysleli.

Ludgeřovice nastoupily v plné základní sestavě (prvních 8 lidí na soupisce) a od začátku nehodlaly prodat svou kůži lacino. Jako první ukončil svou partii celkem brzy Pavel Hampl. V koncovce měl o pěšce méně a leč jeho pozice vypadala dost remízově, byla prohraná na všechny způsoby. V té chvíli pozice na šachovnicích ostatních našich hráčů nevypadaly až tak moc optimisticky, buď byly vyrovnané, anebo spíše horší. Pak ale pěknou kombinaci vymyslel Radim Holeček a svého soupeře kompletně rozebral a vyrovnal průběžný stav. Lepší pozici získal také Pavel Byma starší, výhodu ale nevyužil, došlo k výměně figur a domluva na remíze. Remizoval i Rudolf Benedikt, který přiletěl posílit mančaft až z USA. V průběhu partie sice ztrácel pěšce, v koncovce ale nakonec získával jednoho navíc a mě osobně je trochu záhadou, jak to, že se mu to nepodařilo vyhrát. Jeho partie byla rozhodně, co do počtu tahů, nejdelší, kterých bylo kolem stovky.
Posléze svou partii prohrál Václav Pavera a byli jsme opět v pozici dotahujícího mužstva. V tě době bylo už po dvanácté hodině, ale šachový maratón zdaleka nekončil. Pozice na první a třetí šachovnici vypadaly spíše vyrovnaně, Ivo Husár dokonce ztrácel jednoho pěčce a prakticky se jen bránil.
Nakonec se nám ale podařilo naše soupeře přetlačit, nejdříve vyhrál Milan Kalavský, kdy se mu v zajímavé jezdecké partii podařilo svýmí koníky doskákat pro zisk kvality (vyměnit koně za věž) a pak se jeho soupeři souhra figur rozsypala. Chvíli na to následovala moje výhra na první šachovnici. Jako obvykle jsem měl celou partii horší čas, ale před časovou kontrolou pro 40. tah mě můj soupeř dohnal a dopustil se několika nepřesností díky nimž ztratil kvalitu a už se začal pouze bránit a po dalších 10 tazích, kdy už nevyhnutelně ztrácel další materiál svou patii vzdal. V tu chvíli už byly 2 hodiny odpoledne a poprvé v zápase jsme vedli. Průběžný stav 4-3 nám zajišťoval minimálně remízu. Ivo Husár se ale nevzdával a nadále bojoval s pěšcem méně, až nakonec krásnou kombinaci a prakticky si vynutil ve věžové koncovce výměnu všech pěšců s následným dobráním posledního soupeřova pěšce. K tomu už ale nedošlo, jelikož soupeř uznal, že to již nejde vyhrát a domluvil se s Ivem na remíze.

Ač bylo už po půl třetí a ještě nás čekala dlouhá cesta domů, tak jsme byli velmi spokojení, že se nám podařilo uspět i v druhém kole proti dalšímu velmi silnému soupeři. Díky této výhře jsme se posunuli z třetího místa v tabulce na druhé a nebýt předehraného zápasu mezi Budišovem a Bolaticemi, pak bychom byli s 6 body první. Takto ztrácíme jeden bod právě na Pogo Budišov, se kterým se utkáme za tři týdny v neděli 13.11. konečně již na domácí půdě. Všichni diváci jsou vítáni.


Středa, 26. října 2011 01:55 Autor: Pavel Byma

Klubový přebor 2011/2012 - rozlosováníNová sezóna je tady a s ní i nový ročník klubového přeboru. Ten minulý vyhrál již potřetí v řadě Pavel Byma ml. a o vítězství bude určitě usilovat i letos. Najde se někdo kdo ho sesadí z výsluní a uzme pohár pro sebe? Uvidíme. Kandidátů je určitě několik a porazit navzájem se také všichni umíme. Záleží už jen na tom, kdo bude mít více štěstí a aktuální formu. Můžete se na nás přijít podívat každý pátek do klubovny od 17 do 19 hodin.

Rozlosování:

St.č. Jméno Rtg
1 Zdražila Jaromír 1519
2 Němec Jan 1250
3 Byma Pavel ml. 1945
4 Benedikt Rudolf 1482
5 Hampl Pavel 1531
6 Byma Pavel st. 1585
7 Holeček Radim 1693
8 Mrnka Miroslav 1610
9 Pavera Václav 1671
11 Chudoba Lubomír 1611
12 Borkovec Daniel 1000
13 Kalavský Milan 1788

Průběžné výsledky a pořadí klubového přeboru
Sobota, 08. října 2011 18:41 Autor: Pavel Byma

5 6 7 8 9
Tipovací soutěž
Tipujte výsledky
© Pavel Byma 2010-2013 | O programu | Nahoru