Šachový oddíl TJ Velká Polom

Novinky
7 8 9 10 11

Zpravodaj ČSTV - SAZKAVzhledem k současnému intenzivnímu zásobování veřejnosti informacemi o SAZKA, a.s., a její situaci, VV ČSTV připravil mimořádné vydání Zpravodaje ČSTV, věnované pouze SAZKA, a.s. Přináší informace a výklad událostí z pohledu ČSTV. Zpravodaj si můžete stáhnout v příloze nebo ze stránek ČSTV uvedených níže.

Mimořádné vydání Zpravodaje ČSTV - SAZKA speciál
Úvodník (str. 2)
Historie SAZKA, a.s. (str. 3)
Stručný výčet hlavních příčin současného stavu společnosti (str. 4)
Možné řešení, první reakce Výkonného výboru ČSTV na novoroční události (str. 5)
Jedna z uvažovaných alternativ řešení - restrukturalizace SAZKA, a.s. (str. 7)
Co znamená podání návrhu na insolvenci SAZKA, a.s.? (str. 8)
Jak se zmocnit SAZKY (str. 9)

Informace o Sazka, a.s., převzaty z internetových stránek ČSTV a Okresního sdružení ČSTV v Opavě.

Úterý, 25. ledna 2011 01:55 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 6. koloV neděli 16. ledna se odehrálo 6. kolo Okresního přeboru družstev. V prvním letošním kole jsme jeli jako hosté do Dolního Benešova a uhráli s tamějším celkem remízu 4-4. Překvapením kola byla porážka dosud suverénní Hrabyně, která prohrála Ludgeřovicemi, které se tak dostaly na průběžnou druhou pozici. Další kolo hrajeme doma 30.ledna s Malými Hošticemi.

Pondělí, 24. ledna 2011 01:20 Autor: Pavel Byma

(Po)Vánoční turnaj TJ Velká PolomVčera 2.1.2011 se v naší klubovně ve Velké Polomi odehrál za účasti 16 šachistů v trochu netradičním termínu již tradiční turnaj v bleskovém šachu hraný na 5 minut pro každého hráče. Ačkoli se hrál turnaj až v novém roce, zanechali jsme dle tradice název Vánoční, jak tomu bylo zvykem v minulých letech. Turnaj byl pořádán pouze pro hosty a příznivce místního šachového oddílu a nesl se v duchu vánoční pohody, i když se neobešel ani bez drobného zásahu rozhodčího díky drobným neznalostem v pravidlech méně zkušených hráčů.

Na prvním místě se umístil Zdeněk Šnyta z ŠKTP Hrabyně, na druhém Ivo Husár a na třetím Miroslav Trojek oba dva z TJ Sokol Háj ve Slezsku. Podrobné výsledky naleznete v příloze.

Rád bych všem popřál vše nejlepší do nového roku a spoustu nejen šachových úspěchů.

Pondělí, 03. ledna 2011 13:15 Autor: Pavel Byma

Vánoční turnaj v Hrabyni 2010V neděli 19.12.2010 pořádal ŠKTP Hrabyně uzavřený rapid turnaj hraný na 15 minut pro každého hráče a 9 kol švýcarským systémem. Turnaje se účastnili především hráči hráči oddílů Hrabyně, Háje ve Slezsku a Velké Polomi plus několik dalších zvaných hráčů. Turnaj probíhal ve velmi příjemné vánoční atmosféře, pro každého účastníka bylo připraveno občerstvení v podobě cukroví, minerálních vod, kávy, ovoce, ale i klobásky a uzené k obědu. Navíc pro každého hráče byla připravena i drobná cena, takže ani poslední hráč nemusel v tento předvánoční čas smutnit. Celkem se turnaje účastnilo 28 hráčů. Za vyzvednutí určitě stojí výkon Rudolfa Benedikta, který se až jako 21. nasazený hráč umístil na velmi krásném 4. místě a vypálil rybník mnohem silnějším soupeřům.

Konečné pořadí hráčů (prvních 8):
Středa, 22. prosince 2010 13:27 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 4. kolo a 5. kolo28.11. a 12.12. se odéhrálo 4. a 5. kolo okresního přeboru, avšak naše družstvo bohužel obě tyto kola nebodovalo. Zatímco ve 4. kole jsme jeli na zápas do Hrabyně utkat se s jasným favoritem soutěže a bojovalo se především o čest neprohrát ostudným rozdílem, v pátém kole jsme hostili naprosto hratelného soupeře ze Slezanu Opava. Tento zápas nám však vůbec nevyšel a po 7 remízách a jedné porážce jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem. V poslední partii mohl v jasně vyhrané koncovce zachránit celkovou remízu Jaromír Zdražila, ale svého soupeře nešťastně upatoval. Průběžně tak máme po pěti kolech 4 body a 9. místo v tabulce. Další kolo se hraje po vánoční pauze 16.01.2011 v Dolním Benešově.
Středa, 22. prosince 2010 12:57 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 3. koloK třetímu kolu okresního přeboru přijelo družstvo POGO Budišov k utkání do Velké Polomi. Zápas to byl vyrovnaný, což dokazuje i výsledek, ale bohužel jsme jej nejtěsnějším rozdílem prohráli a s bilancí 1 výhra, 1 remíza a 1 prohra jsme zaujali 6. místo v průběžné tabulce. Příští zápas hrajeme 28.11. s favoritem celé soutěže ŠKTP Hrabyně "A".


Sobota, 20. listopadu 2010 11:18 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 2. koloVčera naše družstvo jelo k zápasu do Ludgeřovic. Sestava mužstva oproti minulému kolu byla téměř shodná, jedinou změnou bylo nenastoupení z pracovních důvodů Pavla Bymy st. a místo něj byl nominován Jaromír Zdražila. Zápas nakonec skončil vyrovnaným výsledkem 4-4. Čtyři body máme i v průběžném pořadí okresního přeboru, což nám přisuzuje průběžnou čtvrtou příčku. Třetí kolo se hraje 14.11. po dvou zápasech za sebou venku konečně na domácí půdě ve Velké Polomi, přijede k nám družstvo ŠK Pogo Budišov nad Budišovkou.


Pondělí, 25. října 2010 02:33 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 1. koloOkresního přeboru družstev se letos účastní 12 družstev: TJ Sokol Štěpánkovice, ŠK Pogo Budišov nad Budišovkou, ŠK "U Freda" Darkovičky, ŠKTP Hrabyně "A", ŠK Gobe Píšť, Slezan Opava "D", ŠO TJ Hradec nad Moravicí, ŠK TJ MSA Dolní Benešov "E", ŠK U Lípy Malé Hoštice, TJ Ludgeřovice, Orel Opava "B" a TJ Velká Polom.

Dnes bylo na programu první kolo a TJ Velká Polom jela do Slavkova utkat se soupeřem Orel Opava "B". Jako první svou partii ukončil Stanislav Poledník bohužel porážkou, ale hrál svou první soutěžní partii, a tak se na něj nikdo určitě nezlobí, důležitější je získat zkušenosti a načichnout trochu atmosféře. Chvíli po něm zremizoval partii Jirka Klimša a zanedlouho vyhrál po obrovské hrubce soupeře Pavel Byma st., kdy mu soupeř daroval zcela zdarma věž. Další v pořadí, kdo ukončil svou partii, byl Radim Holeček, kdy nabídl v trochu lepší pozici remízu a soupeř ji přijal. Utkání bylo teda vyrovnané 2-2 a na další výsledky se muselo chvíli čekat. Nejdříve vyhrál Vašek Pavera a potom v trochu šťastné partii Luboš Chudoba, který svého soupeře nechal sbírat figurky a sám útočil na krále a hrozil matem na což soupeř špatně reagoval a nezbývalo mu než se s velkou materiální výhodou vzdát. Zápas se tedy vyvíjel 4-2 v náš prospěch, celková remíza družstva už byla jasná a na vítězství už stačila pouze jedna remíza z posledních dvou partií. Tu zajistil celkem rychle Ivo Husár. A aby to nebylo málo, Milan Kalavský svého soupeře pěkně přehrál a završil tak vítězství Velké Polomi na 5½-2½. První kolo jsme zvládli s přehledem a okupujeme průběžné druhé místo v soutěži. Druhé kolo hrajeme 24.10. v Ludgeřovicích.Podrobnosti o soutěži a výsledky dalších utkání.
Neděle, 10. října 2010 23:58 Autor: Pavel Byma

Sezóna 2010/2011 začíná!Šachový oddíl TJ Velká Polom zve všechny zájemce šachové hry, aby si přišli zahrát šachy do Kulturního střediska ve Velké Polomi. Budeme se v něm scházet každý pátek od 1.10.2010 od 17 hodin. Rádi přivítáme hráče i začátečníky všech věkových kategorií. Tréninky dětí budou probíhat v termínech dle domluvy s rodiči.
První pátek je na programu seznámení hráčů s rozlosováním Okresního přeboru družstev, které proběhlo 21.9., a losování přeboru našeho oddílu, který pak budeme hrát průběžně po celou šachovou sezónu.
Všechny zájemce šachové hry zve předseda oddílu.
Čtvrtek, 30. září 2010 12:35 Autor: Pavel Byma

Výsledky turnaje Velká Polom Rapid OPEN 2010Den plný sportu, i tak by se dala nazvat sobota 22.5. Šachy, MS v hokeji, fotbalové utkání ve Vřesině, opět MS a nakonec finále ligy mistrů. Pro sportovního fanouška to byly přímo žně.

Vše tedy začalo šachami v Sokolovně u hřiště, kam se přijelo podívat a zahrát celkem 44 hráčů na rapid turnaj pořádaný námi, šachovým oddílem TJ Velká Polom, ku 25. výročí oficiálního založení šachového klubu ve Velké Polomi.
Už v průběhu posledních kol a hned po vyhlášení výsledků šachového turnaje se většina osazenstva sešla hned vedle v hospůdce na hokejové vysílání dramatického zápasu ČR-Švédsko.
Sotva utichla radost z vítězství a postupu do finále, Velkopolomští občané se rozjeli na zápas místního fotbalového klubu do Vřesiny, kde po napínavém boji se stejně jako hokejistům podařilo otočit vývoj utkání, kde dlouho prohrávali a nakonec zvítězili 4:3.
Ještě než se fotbaloví příznivci stačili vrátit, začalo napínavé utkání MS v hokeji mezi domácími Němci a horkým favoritem mistrovství, Ruskem.
A hned po hokeji tu bylo finále Ligy mistrů mezi Interem a Bayernem.
Tomu už se pomalu nedá říci fanouškovství, ale přímo záliba (nebo snad závislost?) pro otrlé.
My se ale vrátíme zpátky k šachu, jelikož to je náš sport číslo jedna, kterému se věnuje většina návštěvníků těchto stránek.

Turnaj začal téměř bez spoždění a i díky nižšímu počtu hraných partií, kdy nebylo nutno zapisovat tolik výsledků a hrálo se rychleji jsme udržovali stále dobrý čas. Již ve 12 hodin bylo odehráno 5 kol, a tak jsme si udělali polední pauzu na oběd v přilehlém restauračním zařízení. Na oběd byla připravena zelná polévka, guláš a pečená krkovice. Já osobně jsem si dal gulášek a byl opravdu výborný (chvála šéfkuchaři). Během pauzy si rovněž mohl každý vzít menší zákusek z místního cukrářství jichž bylo na výběr několik druhů. Pěkně napapaní jsme se pustili do dalších bojů a ve 3 hodiny odpoledne se dohrála poslední partie. Po krátké pauze, abychom si mohli upřesnit organizaci rozdávání cen, jsme zahájili zakončení turnaje spolu s naší paní starostkou Ing. Ludmilou Bubeníkovou.

Jak jsem již zmínil, turnaj se konal ke 25. výročí oficiálního založení oddílu, a tak jsme jako první předali našemu zakladateli Jaromíru Zdražilovi a stále aktivnímu činovníkovi, který se celou dobu staral o chod klubu, ocenění od Okresního šachového svazu Opavy Čestné uznání, za výše zmiňovanou činnost a rozvoj šachu ve Velké Polomi. A jelikož se nám tato věc podařila až do poslední chvíle před ním ututlat, tak byl i mírně a zároveň příjemně překvapen.

Předávání cen:
V cenovém fondu turnaje kdomě diplomů a medailí byly pěkné cínové šachy, knihy, hrníčky, trička, ale třeba i hodinky či mobilní telefon.
Celkem se do turnaje přihlásilo 9 dětí, které každé dostalo nějakou tu pamlsku a nejlepší v ktategoriích do 10 (Musil David), 12 (Pavel Gemsa) a 15 (Tomáš Chromík) let dostali i věcné ceny.
Petr Kupský byl vyhodnocen jako nejlepší občan Velké Polomi.
Kytičkou byly oceněny rovněž za účast jediná žena Vlasta Kupská a dvě mladičké slečny Kateřina Anna Janošová a Tereza Gemsová.
Paní Kupská pak získala rovněž cenu útěchy za umístění na 44. místě v turnaji. A aby to ještě nebylo málo, tak získala i losovatelnou cenu, mobilní telefon. A teď mi někdo řekněte, že se šachy nevyplatí hrát. :)
Další losovatelné ceny získali Miroslav Mrnka a Pavel Byma st.
Déle pak nějaká ta drobná cena vyšla až na 24. účastníka v turnaji.

A teď už konečně to nejzajimavější a dlouho očekáváné... Historicky prvním vítězem rapid turnaje ve Velké Polomi se stal Jiří Adámek bydlící ve vedlejší vesnici Dolní Lhota a hrajícího za Šachový klub Slavoj Poruba.
Na druhém místě se umístil FM Ivan Břečka z TJ Mittal Ostrava, třetí pan Petr Kičmer z Baník Havířov, čtvrtý Karel Záleský a pátý FM Jaroslav Čempel oba ze Slezanu Opava.

Výsledky a podrobnosti najdete na stránkách http://chess-results.com.

Gratuluji všem vítězům a obdarovaným, za jejich zasloužilé výhry.
Zároveň bych chtěl poděkovat všem hráčúm za jejich účast a férovou hru, kde jsem jako rozhodčí turnaje nemusel řešit žádný vážnější prohřešek či hádku při hře, kdy někdy v zápalu boje o vášně není nouze.

A v neposlední řadě musím poděkovat našim sponzorům, bez kterých by se nemohl tento turnaj uskutečnit. Jsou jimi:
Obec Velká Polom
Lihovar a likérka Velká Polom
VAE Informační systémy
firma Tešnar - lešení, žebříky, ochrana rostlin, razítka
Geometra Opava, spol s.r.o.
Šárka Maturová - cukrářství HAM ve Velké Polomi
Dagmar Drozdková - květinářství a chovatelské potřeby ve Velké Polomi
a občané Velké Polomi Ing. Jiří Vaněk, Ing. Radim Holeček a Rudolf Benedikt.Přeji všem mnoho příjemných šachových zážitků a do dalších let nashledanou.
Sobota, 22. května 2010 21:45 Autor: Pavel Byma

7 8 9 10 11
Tipovací soutěž
Tipujte výsledky
© Pavel Byma 2010-2013 | O programu | Nahoru