Šachový oddíl TJ Velká Polom

Novinky

MČR 2010 - konečné výsledky

Mistrovství České republiky stejně jako šachový festival Ostravský koník je u konce a tak mi dovolte zrekapitulovat výsledky.

Vítězem v mužské kategorii se stal David Navara se ziskem uctyhodných 8,5 bodů z 9 a náskokem 2 bodů před ostatními. Druhý skončil Tomáš Polák, třetí Pavel Šimáček.

V ženské kategorii byly výsledky mnohem vyrovnanější, kdy první 4 hráčky měly shodně po 5 bodů a muselo rozhodovat pomocné hodnocení. Mistryní republiky se stala Kateřina Němcová, druhá skončila Olga Sikorová, třetí Kristýna Havlíková.

FIDE open ovládli na prvních dvou místech Poláci se ziskem 7,5 bodů. Vyhrál Michal Matuszewski a druhý skončil Ziemowit Pazderski. Třetím v pořadí a zároveň nejlepším čechem se stal Jaroslav Čempel se 7 body.

Doprovodné turnaje:
V turnaji v Holanďanech vyhrála dvojice Novotný - Šklíba.
V bleskovém turnaji zvítězil Roško Luboš.
Turnaj mládeže do 15 let ovládla mladá slečna Natálka Kaňáková.

Všem vítězům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších let.

Organizátorům Ostravského koníka přeji také mnoho zdaru, turnaj i doprovodné akce byly skvělé a jsem zvědavý jaké novinky připravíte na příští rok.