9 10 11

Píšť - 15. ročník velikonočního turnajeJiž patnáctým rokem se o velikonoční neděli konal turnaj čtyřčlenných družstev v Píšti. Na tuto velkolepou událost, která je zároveň přeborem Moravskoslezského kraje a okresním přeborem Opavy, se sjelo celkem 33 týmů z celé Moravy a taky několika družstev zpoza hranic, z Polska.

Organizátorům celého turnaje se dá vytknout asi pouze trochu stísněné prostory a horší osvětlení hracího sálu. Jinak se jednalo o vcelku příjemné prostředí, plné známých šachistů z širokého okolí. Výborné bylo jako už obvykle občerstvení, v podobě různých koláčů a mazanců, tak jak to ke správným Velikonocům patří.

Jak jsem již napsal výše, konkurence týmů byla velmi vysoká a našlo se zde několik známých hráčů a hráček. Trošku smutným faktem ale je, že se z turnaje pomalu vytrácí menší vesnické kluby, které většinou mají problémy poskládat čtyři hráče v tento poněkud sváteční den. Dokonce i já jsem tentokráte reprezentoval barvy Dolního Benešova (družstvo BMWr), za který už dlouhodobě hostuji. Těžko toto nějak vyčítat organizátorům turnaje, ale určitě to stojí za zvážení, jak se pokusit o zatraktivnění turnaje pro menší šachové oddíly do příštích let. Například přebor klubů s 15 a méně registrovanými hráči? Povolit menším klubům smíšená družstva? Ale to už raději nechám opravdu na organizátorech.

Výsledky turnaje v jednotlivých kategoriích:
Krajský přebor
1. Mittal Ostrava "A"
2. Slavoj Poruba
3. Třinec

Okresní přebor - Opava
1. Slezan Opava "A"
2. Dolní Benešov "A"
3. Dolní Benešov "BMWr"

Čtvrtek, 08. dubna 2010 15:07 Autor: Pavel Byma

Velikonoční turnaj v HrabyniV pátek 2. dubna se v rehabilitačním centru v Hrabyni uskutečnil Velikonoční turnaj v rapid šachu. Hrálo se na 9 kol s časem 2x15 minut. Celkem se zúčastnilo turnaje 20 hráčů včetně několika hráčů Velké Polomi a hráčů Háje ve Slezsku, kteří za Velkou Polom hostují. Vše probíhalo v přátelské a velmi příjemné atmosféře.

Prvních 7 v pořadí, podrobné výsledky si můžete přečíst v příloze.

Přejeme všem pěkné a příjemné velikonoční svátky
Sobota, 03. dubna 2010 12:05 Autor: Pavel Byma

Vítáme VásDobrý den,
Vítám Vás na internetových stránkách šachového oddílu TJ Velká Polom. Tyto stránky vznikly z důvodu bližšího seznámení veřejnosti s činností našeho šachového klubu a postupem času se je budeme snažit neustále rozvíjet.
Náš oddíl se účastní okresního přeboru družstev, samotní hráči pak různých turnajů jednotlivců. Každým rokem hrajeme tradičně klubový přebor či Vánoční turnaj. Nově jsme se rozhodli uspořádat turnaj jednotlivců pro široké okolí hráčů se zajimavými cenami.
V případě Vašeho zájmu, rádi přivítáme do našeho dobrého kolektivu nové tváře, bez rozdílu šachové výkonosti. Nejsme žádní velcí profesionálové, jen dobrá parta lidí, která se umí pobavit a zaradovat z případného úspěchu.
V případě, že máte jakékoli otázky, poznámky či připomínky k možným vylepšením našich stránek nebo činosti našeho šachového oddílu, anebo nám chcete jenom popřát mnoho zdaru do šachové hry, napište nám na email předsedy oddílu (PavelByma@seznam.cz), budeme se na Vaše zprávy těšit.
Na závěr bych Vám všem chtěl popřát spoustu radosti a štěstí nejen u šachové hry, ale i při ostatních všedních čiností.
Za šachový oddíl, Pavel Byma
Čtvrtek, 25. února 2010 15:37 Autor: Pavel Byma