Šachový oddíl TJ Velká Polom

Novinky
5 6 7 8 9

Okresní přebor družstev - 11. koloV neděli jsme hráli poslední kolo Okresního přeboru proti Darkovičkám. Už nám zbývala jen teoretická šance na mistrovský titul a Pogo Budišov si ji nenechala ujít. My sami jsme měli opět trochu problémy se sestavou, a tak jsme nemohli nastoupit v nejsilnější sestavě. Ale jsem rád, že nastoupil Daniel Borkovec, který byl poslední z Velké Polomi, který ještě letos nenastoupil.
V Darkovičkách měli v sobotu nějakou oslavu narozenin, a tak jsme záhy vedli 2-0. Bohužel pak jsme třikrát v řadě prohráli. Nejdříve právě Daniel, který stál od začátku partie dost pasivně a celou dobu se jen bránil. Holt je třeba, aby hrál trochu častěji a sbíral zkušenosti. Prohrál rovněž Luboš Chudoba, a to i přesto, že měl převahu jezdce. Toho sice musel odevzdat za převahu pěšců soupeře, ale i tak se dostal do vyhrané koncovky 2 proti 2 pěšcům. Bohužel pak nenašel správné pokračování a partii ztratil. Jarda Zdražila byl na tom podobně, celou partii měl navíc pěšce a minimálně remíza snad šla uhrát vždycky. Pak ale nevím, co se přesně stalo, někde to určitě pokazil a nakonec prohrál dokonce na čas. Naštěstí naději udržel Ivo Husár, sice chtěl zase nabídnout soupeři remízu, ale ukecal jsem ho, že musí hrát a určitě neprohloupil. Václav Pavera měl dvojici jezdců proti páru střelců a bylo to znát, byl rovněž pod tlakem, pak si myslel, že by mohl udržet remízu věčným šachem dámou, to se mu ale nepodařilo a prohrál. Já jsem hrál bílými figurami a udržoval soupeře pod tlakem, pak jsem ale ztratil za kvalitu. Naštěstí jsem měl stále protihru a díky nesouhře černých figur a králi v centru, jsem držel reálné naděje na úspěch nebo alespoň remízu. S tou jsem se již smířil v době, kdy jsem se dostal do časovky a pomáhal si opakováním tahů. V 41. tahu tak mohl být konec, ale pan Píša měl přecejen kvalitu navíc a chtěl hrát dál. To však zřejmě neměl dělat, jelikož tak ještě více oslabil krále a dal mi šanci na výhru. Nakonec se mi podařilo prosadit pěšce v dámu, při jejímž dobrání ztratil věž. O pár tahů později se vzdal v naprosto rozvrácené pozici. To už bylo téměř půl čtvrté a všichni hladoví, asi by mi měli zakázat hrát šachy :-)
Remizovali jsme tedy 4-4 a celkově jsme v letošní sezóně s 26 body skončili na 2. místě.


Pondělí, 02. dubna 2012 02:08 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 10. koloOmlouvám se, že píši dost pozdě, jelikož za dva dny již bude následovat další poslední kolo Okresního přeboru družstev, ale z nějakých důvodů jsem se k tomu dříve nedostal.
Předposlední kolo proti Slezanu Opava bylo pro nás velmi špatné, na porážku s Dolním Benešovem jsme navázali s problémy se sestavou, kde nás k zápasu nakonec dorazilo pouze 7 statečných. I tak jsme ale měli elovou převahu nad soupeři na každé šachovnici, místy dokonce až 400 bodů. Soupeř ale proti nám postavil odolnou obranu a dravé mládí na zadních šachovnicích, které rozhodně nezklamalo, naopak bylo klíčem k jejich úspěchu, jelikož Matěj Krátký remizoval s Jardou Zdražilou a David Musil dokonce porazil Pavla Hampla.
Po kontumační porážce na druhé šachovnici a remíze Jirky Klimši, následovala remíza i u Jardy. Možná to ještě mohl zkoušet hrát dál, ale hned v zahájení ztratil figuru a pak ji těžce vybojovával zpět a soustavným útokem na krále se mu to povedlo. Na 5. a 6. šachovnici byli naši hráči za remízy také rádi, Vašek Pavera měl sice jezdce navíc, ale proti čtyřem pěšcům by se mu to hrálo dost špatně. Luboš ten přepálil trochu útok a nakonec byl rád za remízu vynucenou věčným šachem. Pavel Hampl byl sice trochu pod tlakem, ale stále držel vyrovnanou pozici, nevím přesně kde to podcenil, ale dostal se nakonec do matové sítě soupeřovy dámy a věže a mladému Davidovi podlehl. V tu chvíli už bylo úplně zle, prohrávali jsme 2-4 a Ivo a já jsme museli vyrovnané pozice na výhru, abychom uhráli se Slezanem alespoň ubohou remízu. Ivo měl ve své partii výhodu bílých kamenů a výrazně slabšího soupeře, ale to jak urputně se Milan Sedláček bránil bylo až nevídané. Pozice byla zavřená velmi dlouho všemi 8 pěšci, i když Ivo měl neustálý tlak, tak měl problémy se na soupeře dostat dostatečným počtem figur. Nakonec se mu ale povedlo proniknout do soupeřovy pozice a vyhrál, to už bylo asi o další hodinu a půl oproti konci předešlých partií, ale určitě se mu vyplatilo soupeře vysedět. Svého soupeře jsem doslova vyseděl také i já, Petr Stania neudělal žádnou chybu a naše pozice byla naprosto vyrovnaná bez jakýchkoliv výhod pro jednoho či druhého. Remízu jsem ale přijmout nemohl, a tak jsem musel něco vymyslet. Ale jak už to tak bývá, násilné otevírání pozice vede většinou k nevýhodě, já ale musel riskovat. Získal jsem sice pěšce navíc, ale Petr Stania zase hodně postouplého pěšce. Pak se ale partie dostala do časovky, nejdříve pro mě, pak i pro soupeře, ani jeden z nás jsme to nehráli nejpřesněji a podařilo se mi dojít pěšcem na poslední řadu a proměnit jej v dámu a po pár tazích dát mat.
Podařilo se nám tedy zachránit alespoň remízu 4-4, ale předvedený výkon všech našich hráčů byl spíše ostudný, jelikož všichni měli papírově slabší soupeře. Určitě na nás ale psychicky působilo to, že jsme hráli jen v sedmi lidech.
Díky remíze nás tak předehnali a sesadili z první pozice v přeboru ŠK Pogo Budišov nad Budišovkou. Máme sice stejně bodů jako oni a s nimi vyhraný vzájemný zápas, ale o pořadí při rovnosti bodů rozhoduje celkové skóre a to máme o 2,5 bodu slabší. Nezbývá nám tudíž než v neděli na apríla proti Darkovičkám vyhrát co největším rozdílem a čekat, jak dopadne Pogo.
Pátek, 30. března 2012 14:01 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 9. koloTak a je to tady, první porážka v sezóně je na světě. Prohráli jsme sice těsně, ale prohráli. Přitom to nemuselo dopadnout vůbec tak špatně, asi po hodině a půl jsme vedli po výhrách Jaromíra Zdražily, remíze Iva Husára a výhry Pavla Bymy mladšího 2,5 - 0,5 a vypadalo to celkem na pohodlný průběh zápasu. Václav Pavera sice stál hůře a nakonec partii prohrál, Milan Kalavský to měl ale zase trochu lepší. Ostatní partie stály dost remízově. Radim Holeček partii také zremizoval a uremizoval ji i Lubomír Chudoba, který chvilkově ztrácel pěšce, ale nakonec šel do koncovky dvou věží proti dvěma věžím s vyrovnaným materiálem. Milan ale obětoval pěšce a nevzal si když mohl materiál zpět a jeho dobrá pozice se mu začala bortit až prohrál. Pavel Byma starší se naopak v remízové pozici začal ujímat iniciativy, zadarmo ale přišel o koně a v tu chvíli už nebylo o co hrát. Náš náskok na čele tabulky se tedy zmenšil a v posledních zápasech se budeme muset ještě co ohánět, abychom jej udrželi. Svým způsobem nám k tomu mohou pomoci právě dnešní soupeři, jelikož příště hrají právě s Pogem Budišov, které se na nás dotahlo na rozdíl dvou bodů.
Příští zápas e hraje za tři týdny proti Slezanu Opava.Neděle, 26. února 2012 15:49 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 8. koloK prodloužení naší vítězné série jsme tentokráte jeli do Štěpánkovic. Zápas se hned od začátku přikláněl na naši stranu, já jsem získal figuru za dva pěšce hned v zahájení, Rudolf Benedikt pak získal figuru, ostatní partie pak vypadaly být celkem vyrovnané. Jako první ale skončil Radim Holeček, ovšem ztratil koně a prohrál. V zápětí na to ale dosáhl vítězství Ruda a chvíli na to i Pavel Byma starší, který chytil soupeři dámu. Ivo jako klasicky svou partii remizoval. Václav Pavera hrál s černými a měl trošinku problémy s obranou, ale jakmile přeskupil trochu figury, tak svého soupeře doslova rozebral. Teď už nám chyběl jen jeden bod k výhře z posledních třech partií. Jiří Klimša měl sice aktivitu, ale kvalitu méně a jakmile mu došly šachy, stál na prohru. Jeho syn Pavel zato hrál velmi pěkně a přesvědčivě svému soupeři od začátku do konce diktoval tempo hry až ho udolal a zajistil nám tak vítězství. Já, který jsem si myslel, že bych konečně mohl skončit mezi prvními, tak jsem měl trochu problémy s realizací mé převahy koně proti dvěma pěšcům, jelikož můj soupeř tak získal docela silný pěšcový střed. A ten se mi povedlo mu ještě i posílit, jelikož jsem sice vyměnil dámu a střelce, které mi nejvíce komplikovaly hru, ale ztratil jsem u toho ještě dalšího pěšce. Nakonec se ale projevila nevyzpytatelnost dvou jezdců, uzmul jsem jednoho z pěšců a nějaké šance soupeře na výhru či remízu se postupně vytrácely. Nakonec jsem získal ještě druhou figuru a věží a dvěmi jezdci jsem pak soupeře téměř umatoval, byl však rychlejší a partii mi vzdal. Jirka už pak svou partii pouze dohrál do prohry jak bylo předpokládáno.
Zápas tak skončil 5,5-2,5 v náš prospěch a i nadále se držíme v čele tabulky bez jediné porážky. V příštím kole 26. února nás ale čeká velmi těžký soupeř z Dolního Benešova, který se nám snaží v přeboru šlapat na paty. Budeme však mít výhodu domácího prostředí Staré školy.


Neděle, 12. února 2012 15:44 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - dohrávka 4. kolaK silnému družstvu určitě patří i kus štěstí a dnes jsme ho určitě měli. K dohrávce 4. kola jsme jeli na prvních 7 šachovnicích prakticky v nejsilnější sestavě, a proto jsme si dovolili na poslední šachovnici proti nejslabšímu družstvu nasadit Péťu Kupského. Ten dle předpokladů prohrál, i když nehrál až tak špatně, neudělal žádnou hrubou chybu, nechal si jen pobrat pár pěšců, což rozhodlo. Radim Holeček a Pavel Byma st. své partie po zásluze ovládli, Radim chytil soupeřovu dámu a otec se s oběmi věžmi a dámou dostal soupeřovi za pěšce. Václav Pavera svou partii v klidu zremizoval. Vyhrávali jsme tedy 2,5 - 1,5. To, co ale následovalo na prvních 4 šachovnicích, raději rychle zapomenout. Lepší pozici měl akorát Milan Kalavský, my ostatní na prvních třech šachovnicích jsme byli prohraní. Ivo ale jako zázrakem svou partii vyhrál, když zastavil 4 pěšce, které se nezadržitelně blížili na poslední řadu k poli proměny. V tu chvíli se nám trochu ulevilo, natož to ale pokazil zase Milan a ztratil kvalitu. Pavel Klimša musel vyměnit dámu za věž a střelce, a tak se trápil taky. Já jsem žádnou hrubou chybu neudělal, ale můj soupeř mě od začátku do konce partie prostě tlačil a přetlačil. Pak ale oba naši soupeři na prvních dvou šachovnicích prakticky ve stejnou vteřinu zahráli svoje tahy a oba byly tak špatné, že okamžitě ztráceli materiál. V tu chvíli se celému mančaftu oddechlo. Milan už pak jen ztrápeně svou partii prohrál a konečný výsledek 5,5 - 2,5 pro nás je těžce nezasloužený, klidně to totiž mohlo skončit i opačně. Dnes jsme měli holt kus štěstí.
Příští zápas hrajeme 12.2.2012 ve Štěpánkovicích.
Sobota, 04. února 2012 14:50 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 7. koloDneska se hrálo další kolo Okresního přeboru družstev a my jsme v naší klubovně ve Staré škole přivítali družstvo z Píšti. Abych mohl s klidným srdcem o této vesnici psát, tak jsme se hned na úvod soupeřů zeptali, jestli je Píšť rodu mužského nebo ženského. Tímto dotazem jsme je ale nejspíše natolik zaskočili a vykolejili, že si sami nebyli dost jistí, jak se to správně píše a dost možná i díky tomu jsme nahlodali jejich sebevědomí a nakonec dotáhli zápas do vítězného konce. Tedy ne že by toto byla přímo naše vítězná taktika, ale příští kolo hrajeme za dva týdny ve Štěpánkovicích, tak bychom se jich možná mohli zeptat, jestli je jejich vesnice pojmenovaná podle Štěpánky anebo Štěpána. :-)

Oproti předchozímu zmatečnému zápasovému ránu jsme neměli žádné problémy a všichni se šťastně setkali v klubovně. Zápas začal vyrovnaně, Jarda na poslední šachovnici dokonce získal celou figuru, a tak to pro nás vypadalo celkem na klidný zápas. Jako první skončili s remízou Václav Pavera, zanedlouho po něm i Pavel Hampl. Trošku horší bylo postavení na šachovnici Lubomíra Chudoby, ale jeho soupeř nevyužil svou šanci a partie se vyrovnala a naopak Luboš byl ten, komu to asi stálo trochu lépe. Za to Ivo Husár stál velmi špatně. Soupeř ho mačkal a drtil, ale Ivo, jak už u něj bývá dobrým zvykem, všechno bránil zuby nehty. Já jsem brzy po zahájení získal pěšce a pomalinku svého soupeře začal přehrávat. Velká chyba se ale stala v Jardově partii, figuru navíc sice měl, ale pak přehlédl soupeřovu matovou kombinaci a při záchraně musel odevzdat spoustu materiálu a nakonec svou partii prohrál. Ivo svoji pozici udržel, dokonce se možná mohl pokusit hrát na výhru, ale jeho pozice byla dost nekonzolidovaná, a tak raději přijal remízu. Po tom strašlivém průběhu jeho partie se ani nedivím. Luboš se ve své partii po dalších několika tazích dohodl na remíze, a tak byl pro nás nepříznivý průběžný výsledek zápasu kolem dvanácté hodiny 2-3 pro soupeře.
To se ale ještě hrály tři partie. Radim Holeček hrál celou dobu vyrovnaně, na konci měl trochu lepší pozici, ale bylo by těžké to prosazovat. Naštěstí jeho soupeř udělal chybu, špatně pokryl figuru a ve chvíli, kdy už bylo jasné, že ztratí materiál, partii vzdal. To bylo určitě důležité vítězství. U mě už byla partie také téměř rozhodnuta. Svou pozici jsem neustále vylepšoval až můj soupeř měl po pěkné kombinaci rovněž ztrácet figuru. Bez ní už se také o nic nepokoušel a partii vzdal a tudíž Milanu Kalavskému stačila i pouhá remíza na celkovou výhru družstva. Ten ale odmítl spekulace, odmítl i nabídku remízy svého soupeře a došel si rovněž za jednoznačným vítězstvím. Pro dnešek to tedy skončilo 5-3, i když v jistou dobu zápasu se zdálo, že by mohla Píšť od nás odvézt i nějaké body.
Zůstáváme tak stále bez porážky na prvním místě tabulky a v sobotu 4. února nás čeká dohrávka 4. kola v Bolaticích.


Neděle, 29. ledna 2012 17:47 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 6. koloPo vánoční pauze jsme dnes hráli další zápas okresního přeboru družstev, tentokráte v Hrabyni. Celkově vyšel výsledek v náš prospěch, ale co se nám všechno přihodilo před hrou a během hry, na to by bylo nejlepší asi co nejdříve zapomenout. Jako ponaučení bych asi uvedl, že nikdy není nic tak jisté, tak jak sami zamýšlíme a plánujeme, vždy se totiž může něco pokazit. Hráče bych jen poprosil, aby mi raději už takové infarktové chvilky nepřipravovali :-)

Všechno to začalo už ráno. Ne, všechno to začalo už minulý týden, minulý týden v neděli, kdy jsem se domlouval s Ivem, Milanem a Jirkou, kdo z nich bude hrát. V tu chvíli ale nikoho z nás nenapadlo, že se hraje v Hrabyni o půl hodiny později oproti běžnému začátku v 9 hodin. Proto jsem v pátek psal sms Ivovi, že má čekat na domluveném místě až v 9 hodin a ne o půl deváté a považoval jsem celou věc za vyřízenou a domluvenou. Ale to by mi Ivo nesměl v těsně před devátou napsat sms, že jede domů. Teď už těžko zjišťovat, zda se stala chyba techniky a zpráva nedorazila, anebo jsem ji v dobré náladě odeslal úplně někomu jinému, což je asi pravděpodobnější. Ani se nedivím, že v tu chvíli byl Ivo naštvaný, že ráno v té kose mrznul někde půl hodinu. Naštěstí mohl hrát pořád Milan, který sice asi nebyl v nejlepší formě a kdo ví, jestli by něco zbytkového nenafoukal, kdyby dorazila antidopingová kontrola, ale s ochotou Iva zastoupil a nakonec uhrál pěknou a pohodlnou remízku, která navíc zajistila v tu dobu vítězství družstva. Druhým problémem bylo, že Radim Holeček si vzal druhý mobil, na který jsem neměl číslo a čekal na Iva v Ostravě. Naštěstí se po několika telefonátech a nahánění všechno pořešilo a prakticky bez spoždění jsme všichni dorazili, i když s drobně obměněnou sestavou, na místo utkání.

Jako první skončil Jarek Zdražila, který svoji soupeřku lehce přehrál. Hned na to přinesl další vzrušení Jirka Klimša, kterému zazvonil mobilní telefon, což je pro neznalé v soutěžních partiích zakázané a tudíž rovněž svou partii automaticky prohrál. Naštěstí to pro nás nebyla moc velká komplikace, protože oba Pavlové své partie vyhráli a vedli jsme 3-1. Luboš Chudoba už v tu dobu měl kvalitu navíc a tak jsme si pomalinku kráčeli k dalším cenným bodům nad ne úplně snadným soupeřem. Nicméně i tato partie neskončila tak úplně klidu, jelikož Lubošův soupeř sáhl na figuru a v tu chvíli si všimnul, že tím tahem ztratí figuru a pak se snažil zahrát jiný tah. Ale i tento incident byl rozhodčím vyřešen a soupeř pak svou partii vzdal. Paradoxem je, že u obou problémů nebyl rozhodčí přítomen v hrací místosti, a tak vznikal příliš velký prostor na diskuze a vášnivá gesta, ale to nebyla přímo jeho chyba, holt se hráči uměli trefit se svými problémy do správné chvíle. Pak už se naštěstí dohrálo všechno v klidu. Pokračovaly tři partie s celkem remízovými pozicemi. Milan uhrál remízu a bylo rozhodnuto a chvíli po něm se na remíze domluvil i Radim Holeček. Ještě hodinu se ale dohrávala poslední partie, kterou nakonec vyhrál Honza Mikulenčák, který korigoval konečný výsledek na 5-3 ve prospěch Velké Polomi.

Výhrou v tomto utkání stále hájíme první místo v tabulce a příští zápas hrajeme za dva týdny 29. ledna v klubovně našeho oddílu proti družstvu z Píště.Neděle, 15. ledna 2012 21:46 Autor: Pavel Byma

Vánoční turnaj TJ Velká Polom 2011Dnes se ve Velké Polomi odehrál uzavřený Vánoční turnaj v bleskovém šachu. Hrálo se tempem 2 krát 5 minut a celkem se ho účastnilo 11 hráčů z Velké Polomi, Háje ve Slezsku a Hrabyně. Počtem účastníků jsem trošinku zklamaný, hlavně od domácích hráčů jsem čekal trošinku větší účast, s průběhem hry a přátelskou atmosférou jsme byli ale všichni naprosto spokojeni a dobře si potrénovali mezi vánočními svátky. První místo obsadil Zdeněk Šnyta, druhý skončil Milan Kalavský a třetí moje maličkost. Gratuluji a všem děkuji za účast.
Podrobné výsledky a informace o turnaji
Středa, 28. prosince 2011 22:43 Autor: Pavel Byma

Veselé Vánoce a šťastný nový rokVážení šachoví a sportovní přátelé,
za šachový oddíl TJ Velká Polom bych Vám všem rád popřál krásné a příjemné vánoční svátky a do nového roku klidné nervy a úsměv na tváři, spoustu rodinné pohody, radosti, zdraví a také sporotovní úspěchy.
Šťasné a veselé :-)
Sobota, 24. prosince 2011 12:10 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 5. koloVítězství, jednostranná záležitost, zvalchování zadních řad, v jednu hodinu spokojeně po obědě nebo i jiné superlativy by se daly najít, které by všechny vystihovaly dnešní zápas proti Malým Hošticím. Mě se nejvíce asi líbí "znovunalezení ztraceného syna".

Dneska 11. prosince jsme hostili ve Staré škole družstvo z Malých Hoštic. Už v průběhu týdne jsem ale přemítal o tom, koho vůbec seženu na zápas, jelikož sestava se mi prakticky rosypávala pod rukama. Nemohli hrát Pavel Klimša, Radim Holeček, Pavel Byma st. ani Daniel Borkovec, Ruda je taky ještě v Americe a to jsem jen tiše doufal, aby z těch jistých, se kterými počítám, nikdo náhodně nevypadnul. Tak trochu jsem si vzpomenul na minulý odložený zápas s Bolaticemi, kdy se také soupeř neposkládal z důvodů různých nemocí a pracovní vytíženosti, k podobnému kroku jsem ale za žádných okolností přistoupit nechtěl. Jako osmého jsem v sobotu v poledne doslova ukecal Jana Němce, který mi svou účast definitivně potvrdil telefonicky až v neděli o půl deváté ráno. Pro Honzu to byl dneska první soutěžní zápas, strašně se bál toho, že bude muset zapisovat tahy do partiáře, ale nakonec všechno zvládnul a dokonce svou partii i vyhrál.

Utkání začalo s mírným spožděním, ale celkem svižným tempem. Hned od začátku jsem dostal svého soupeře pod tlak a celou partii jsem mu nedal nejmenší šanci. Jako první mě ale předběhl asi po 40 minutách hry Jarda Zdražila, který dal soupeři vidličku na dámu a krále a jeho soupeř to dál zbytečně neprotahoval. Za chvilku pak pěknou a jistou remízku uhrál i Vašek Pavera a vše vypadalo celkem v poklidu. Nešťastně svou partii ale prohrál Milan Kalavský, který sám sebe přesvědčil o tom, že ztrácí nevyhnutelně dámu, přitom mu s ní stačilo pouze odjet zpátky. Svému soupeři se ale vzdal, takže pak mohl jen zpytovat své svědomí, že si situaci neprohlédnul trochu pozorněji, sice by ztratil pěšce, ale dalo se to hrát ještě v klidu dál.
Tím se průběžný výsledek vyrovnal na 1,5 - 1,5. Honza Němec v té době sevřel svého soupeře, zablokoval mu dokonce dvě figury, ale ještě nebyl zdaleka konec a nakonec se trápil a hrál úplně nejdéle ze všech. Mezitím jsme vnesli klid do našich řad já, jenž jsem vítězně ukončil svou partii, a chvilku na to i Pavel Hampl, který ani nevím, co se stalo, ale celkem vyrovnanou koncovku najednou vyhrál. To bylo teprve po 11 hodině a už jsme vedli 3,5 - 1,5. Na zbývajicích třech partiích to vypadalo vyrovnaně, jen Honza stále nevěděl, jak má svého soupeře zlomit. Luboš pak udržel, i když s pěšcem méně, tak myslím, že celkem s přehledem a zaslouženě, remízu. Ivo dlouho odolával nabídkám remízy svého soupeře a vzhledem k tomu, že k vítězství jsme potřebovali celý bod, tak se snažil zablokovanou pozici nějak prorazit, získal u toho i pěšce, ale po Lubošově remíze to neprotahoval a taky se se svým soupeřem domluvil na remíze a tím nám zajistil rozhodující vítězný půlbod (4,5-2,5).
Poslední, jak jsem teda avizoval, dohrával Honza a jediné, co z partie dokázal vytěžit, byl jeden pěšec. I když to byla stále hra na jednu branku, tak jeho soupeři se už podažilo osvobodit své sevřené figury a pozici relativně srovnával, pak ale zatáhnul špatný a vzápětí ještě horší tah a Honza snadno získal dámu za věž. Honzo, trvalo ti to sice, ale bil ses jako lev, a myslím, že ti to psaní až tak velké problémy nedělalo, na které se pořád vymlouváš, takže doufám, že můžeš hrát i příští zápas :-)

Celkový výsledek zatím nejjednoznačnějšího utkání podzimní části sezóny, kdy jsme zatím neztratili ani bod, vyšel v náš prospěch 5,5 - 2,5. Vyzdvihnout bych chtěl určitě bojovnost týmu, který se v tíživé situaci vůbec poskládal na zápas, a hlavně hráčů na zadních šachovnicích, kteří zabrali a rozhodli svými výhrami vyrovnané utkání.

A ještě jedna pecka na závěr: Tímto výsledkem a celkově se ziskem dvanácti bodů, jsme si zajistili titul podzimního mistra soutěže!!! Třikrát hurá!!!
A to máme oproti ostatním soupeřům ještě k dobru jedno utkání s Bolaticemi, které odehrajeme až v novém roce.


Velká Polom - Malé Hoštice 5,5 - 2,5

Byma Pavel - Glinz Leo 1 - 0
Husár Ivo - Gazda Martin 1/2 - 1/2
Kalavský Milan - Klobouk Jiří 0 - 1
Pavera Václav - Harazim Richard 1/2 - 1/2
Chudoba Lubomír - Gazda Pavel 1/2 - 1/2
Hampl Pavel - Pekáč Martin 1 - 0
Zdražila Jaromír - Trčka Marek 1 - 0
Němec Jan - Hubálek Vojtěch 1 - 0

rozhodčí: Pavel Byma
Omlouvám se za nízkou kvalitu fotek, ale foťák jsem zapomněl doma a z mobilu to vypadá tak, jak to vypadá.
Neděle, 11. prosince 2011 15:59 Autor: Pavel Byma

5 6 7 8 9
Tipovací soutěž
Tipujte výsledky
© Pavel Byma 2010-2013 | O programu | Nahoru