Šachový oddíl TJ Velká Polom

Novinky
7 8 9 10 11

Okresní přebor družstev - 11. kolo - zhodnocení sezónyPoslední zápas okresního přeboru družstev v letošní sezóně je u konce, a tak můžeme zhodnotit její konečné výsledky. Nejdříve se ještě ale vrátíme k poslednímu zápasu, ke kterému k nám do Velké Polomi přijelo družstvo ze Štěpánkovic.
V minulých kolech si naše družstvo zajistilo 11 bodů a tím pádem i dostatečný náskok na sestupové pozice, a jelikož už nebyla ani šance bojovat o přední příčky, tak jsme nastoupili v trochu slabší sestavě a dali tak šanci i hráčům, kteří si v poslední době tolik nezahráli.
Zápas začal v 9:30 a hned od začátku vypadal velmi vyrovnaně, chvíli jsme prohrávali o jeden bod, ale pak Pavel Hampl svou výhrou vyrovnal. To už zbývaly pouze poslední tři partie a jakmile i ty skončily remízou, zrodil se nerozhodný výsledek 4-4.Je tu teda konec sezóny, celkově jsme skončili na 8. místě z 12 mužstev, což je lépe než loni, kdy jsme byli až 10. z 11 mančaftů. Oproti loňsku jsme se také netrápili v sestupových vodách, takže pocit z letošního výsledku je určitě lepší, nicméně naše družstvo odehrálo velmi vyrovnané zápasy, a tak mohl být konečný výsledek ještě lepší, stačilo by k tomu jen trochu štěstíčka navíc.
Celkem družstvo TJ Velká Polom uhrálo 3 výhry, 3 remízy a utrpěla 5 porážek.
Nejlepší výsledek jsme uhráli hned v prvním kole proti Orlu Opava "B" 5,5-2,5. Nejhorším výsledkem byl pak zápas proti Hradci nad Moravicí, který skončil pro naše družstvo nepříznivě 1-7.
Nejúspěšnějším hráčem našeho družstva byl Václav Pavera, který uhrál 6,5 bodu z 11 partií, druhým nejúspěšnějším byl Pavel Byma st. s 5 body ze 7 partií a třetím nejúspěšnějším hráčem byl Radim Holeček se 4,5 body z 9 partií.Celkovým vítězem soutěže se stal ŠKTP Hrabyně, druhé skončily TJ Ludgeřovice, třetím družstvem letošní sezóny se stal ŠK Pogo Budišov nad Budišovkou. Orel Opava "B" sestupuje.

Čtvrtek, 07. dubna 2011 01:18 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 10. koloV předposledním kole jelo družstvo TJ Velké Polomi do Darkoviček utkat se s místním klubem hrajícím v restauraci U Freda. Zápas to byl velmi vyrovnaný a dlouho vypadalo, že remízou i skončí, ale štěstíčko se nakonec od nás odvrátilo, přišly drobné chyby, které soupeři dokázali využít a prohráli jsme nejtěsnějším rozdílem 3,5-4,5. Soupeři nám tak vrátili porážku z minulého ročníku. Znovu se ale ukázalo, že se dá hrát úplně s každým a o výsledku rozhodují jen maličkosti.
V boji o záchranu vyhrály Štěpánkovice nad Orlem Opava a možná trochu překvapivě Píšť nad třetím celkem v soutěži Pogem Budišov nad Budišovkou, jenž vítězstvím přenechal poslední příčku Orlu a drží si před ním před posledním kolem náskok dvou bodů.
ŠKTP Hrabyně si díky prohře druhých Ludgeřovic v Dolním Benešově zajistila už s předstihem vítězství v celé soutěži a tím i postup do Krajské soutěže C. Gratulujeme.
Příští a zároveň poslední kolo v letošním ročníku se hraje 3.4.2011 a šachový oddíl TJ Velká Polom ho ukončí doma se Štěpánkovicemi. Poslední kolo začíná pro všechny týmy jednotně v 9:30.Středa, 23. března 2011 10:00 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 9. koloPo minulé drtivé porážce se TJ Velká Polom vzchopila a vyhrála nad ŠK Gobe Píšť 4,5 - 3,5. Je to sice dost těsné ale velice cenné vítězství, jelikož nám dvě kola před koncem soutěže téměř s určitostí zajistilo účast i v následujícím ročníku.
Průběžně nejslabší tým soutěže, ŠK Gobe Píšť, si přitom nepočínal vůbec špatně a po prvních třech skončených partiích vedl 2,5-0,5, kdy remizoval pan Zdražila a Chudoba s Benediktem prohráli. Pak ale družstvo Velké Polomi zabralo a dalšími dvěmi remízami a dvěmi výhrami srovnalo na nerozhodný stav 3,5-3,5 a už se jen dohrávala jediná partie, ve které naštěstí Mirek Trojek zvítězil a zajistil tři body pro Polom.
V průběžném pořadí jsme tak obsadili s 11 body 7. pozici a před posledními třemi družstvy máme nedostižný náskok 7, 8 a 9 bodů.
V čele soutěže se drží s jednobodovým náskokem ŠKTP Hrabyně "A" (24 bodů) před TJ Ludgeřovice (23 bodů). O udržení se bude rozhodovat mezi devátými TJ Sokol Štěpánkovice (4 body), desátým Orel Opava "B" (3 body) a našim dnešním soupeřem ŠK Gobe Píšť (2 body).
Příští kolo se hraje 20.03.2011 kdy pojedeme k utkání do Darkoviček a v posledním kole pak přivítáme 03.04.2011 TJ Sokol Štěpánkovice.

Úterý, 01. března 2011 21:54 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 8. koloKatastrofa! I tak by se dal nazvat nedělní zápas okresního přeboru družstev proti Hradci nad Moravicí, kde jsme prohráli 1:7. Co si pamatuji, je to asi nejhorší výsledek našeho družstva v historii okresního přeboru, ale i takové jsou bohužel někdy šachy a je třeba uznat, že jsme hráli s lepším soupeřem. Všechno tomu směřovalo už v týdnu, kdy se rozpadla sestava družstva ať už kvůli pracovním povinnostem či nemocem hráčů. Docela dlouho to vypadalo, že možná pojedeme k zápasu v šesti nebo dokonce v pěti lidech místo potřebných 8, nakonec si ale vzal pracovní volno Pavel Hampl a čas si udělal i Daniel Borkovec, který odehrál v neděli svou první soutěžní šachovou partii.
Oslabení mančaftu především na zadních šachovnicích bylo ale znát, což nám potvrdil i soupeř a jasně naše družstvo přehrál, jediné remízy uhráli Ivo Husár a Pavel Klimša. Nezbývá než doufat, že na tuto porážku brzy zapomeneme a ukážeme v mnohem lepším světle třeba hned v příštím zápase proti Píšti, který budeme hrát 27. února na domácí půdě.

Pondělí, 14. února 2011 18:04 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 7. koloDalší kolo Okresního přeboru je za námi a my můžeme slavnostně říci: "Zvítězili jsme!" Průběh partií sice nebyl tak jednoznačný, ale štěstí se konečně přiklonilo na naši stranu a vyhráli jsme pohodlným výsledkem 5-3 nad Malými Hošticemi a s 8 body jsme obsadili průběžné 9. místo. Příští kolo se hraje 13.2. v Hradci nad Moravicí.


Úterý, 01. února 2011 02:46 Autor: Pavel Byma

Zpravodaj ČSTV - SAZKAVzhledem k současnému intenzivnímu zásobování veřejnosti informacemi o SAZKA, a.s., a její situaci, VV ČSTV připravil mimořádné vydání Zpravodaje ČSTV, věnované pouze SAZKA, a.s. Přináší informace a výklad událostí z pohledu ČSTV. Zpravodaj si můžete stáhnout v příloze nebo ze stránek ČSTV uvedených níže.

Mimořádné vydání Zpravodaje ČSTV - SAZKA speciál
Úvodník (str. 2)
Historie SAZKA, a.s. (str. 3)
Stručný výčet hlavních příčin současného stavu společnosti (str. 4)
Možné řešení, první reakce Výkonného výboru ČSTV na novoroční události (str. 5)
Jedna z uvažovaných alternativ řešení - restrukturalizace SAZKA, a.s. (str. 7)
Co znamená podání návrhu na insolvenci SAZKA, a.s.? (str. 8)
Jak se zmocnit SAZKY (str. 9)

Informace o Sazka, a.s., převzaty z internetových stránek ČSTV a Okresního sdružení ČSTV v Opavě.

Úterý, 25. ledna 2011 01:55 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 6. koloV neděli 16. ledna se odehrálo 6. kolo Okresního přeboru družstev. V prvním letošním kole jsme jeli jako hosté do Dolního Benešova a uhráli s tamějším celkem remízu 4-4. Překvapením kola byla porážka dosud suverénní Hrabyně, která prohrála Ludgeřovicemi, které se tak dostaly na průběžnou druhou pozici. Další kolo hrajeme doma 30.ledna s Malými Hošticemi.

Pondělí, 24. ledna 2011 01:20 Autor: Pavel Byma

(Po)Vánoční turnaj TJ Velká PolomVčera 2.1.2011 se v naší klubovně ve Velké Polomi odehrál za účasti 16 šachistů v trochu netradičním termínu již tradiční turnaj v bleskovém šachu hraný na 5 minut pro každého hráče. Ačkoli se hrál turnaj až v novém roce, zanechali jsme dle tradice název Vánoční, jak tomu bylo zvykem v minulých letech. Turnaj byl pořádán pouze pro hosty a příznivce místního šachového oddílu a nesl se v duchu vánoční pohody, i když se neobešel ani bez drobného zásahu rozhodčího díky drobným neznalostem v pravidlech méně zkušených hráčů.

Na prvním místě se umístil Zdeněk Šnyta z ŠKTP Hrabyně, na druhém Ivo Husár a na třetím Miroslav Trojek oba dva z TJ Sokol Háj ve Slezsku. Podrobné výsledky naleznete v příloze.

Rád bych všem popřál vše nejlepší do nového roku a spoustu nejen šachových úspěchů.

Pondělí, 03. ledna 2011 13:15 Autor: Pavel Byma

Vánoční turnaj v Hrabyni 2010V neděli 19.12.2010 pořádal ŠKTP Hrabyně uzavřený rapid turnaj hraný na 15 minut pro každého hráče a 9 kol švýcarským systémem. Turnaje se účastnili především hráči hráči oddílů Hrabyně, Háje ve Slezsku a Velké Polomi plus několik dalších zvaných hráčů. Turnaj probíhal ve velmi příjemné vánoční atmosféře, pro každého účastníka bylo připraveno občerstvení v podobě cukroví, minerálních vod, kávy, ovoce, ale i klobásky a uzené k obědu. Navíc pro každého hráče byla připravena i drobná cena, takže ani poslední hráč nemusel v tento předvánoční čas smutnit. Celkem se turnaje účastnilo 28 hráčů. Za vyzvednutí určitě stojí výkon Rudolfa Benedikta, který se až jako 21. nasazený hráč umístil na velmi krásném 4. místě a vypálil rybník mnohem silnějším soupeřům.

Konečné pořadí hráčů (prvních 8):
Středa, 22. prosince 2010 13:27 Autor: Pavel Byma

Okresní přebor družstev - 4. kolo a 5. kolo28.11. a 12.12. se odéhrálo 4. a 5. kolo okresního přeboru, avšak naše družstvo bohužel obě tyto kola nebodovalo. Zatímco ve 4. kole jsme jeli na zápas do Hrabyně utkat se s jasným favoritem soutěže a bojovalo se především o čest neprohrát ostudným rozdílem, v pátém kole jsme hostili naprosto hratelného soupeře ze Slezanu Opava. Tento zápas nám však vůbec nevyšel a po 7 remízách a jedné porážce jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem. V poslední partii mohl v jasně vyhrané koncovce zachránit celkovou remízu Jaromír Zdražila, ale svého soupeře nešťastně upatoval. Průběžně tak máme po pěti kolech 4 body a 9. místo v tabulce. Další kolo se hraje po vánoční pauze 16.01.2011 v Dolním Benešově.
Středa, 22. prosince 2010 12:57 Autor: Pavel Byma

7 8 9 10 11
Tipovací soutěž
Tipujte výsledky
© Pavel Byma 2010-2013 | O programu | Nahoru